NĪTAUREŅIEM 10 GADI. 10 SPILGTI GADI AIZVADĪTI

Nitaureniem10

Mēnesi pirms “Nītaureņu” 10. jubilejas atskatīsimies nedaudz vēsturē.

2011. GADS. Spilgtākais notikums “Nītaureņu” pirmajā pastāvēšanas gadā varētu būt arī viens no spilgtākajiem un neticamākajiem pasākumiem, kurus esam organizējuši visu 10 gadu laikā. Šis notikums ir prezidenta Andra Bērziņa inaugurācija, kura notika Nītaures vidusskolā, pēc tam, kad mēs uzrakstījām prezidentam vēstuli ar aicinājumu inaugurācijas dienā ciemoties Nītaurē. Prezidents atteicās no ierastās greznās inaugurācijas balles un inaugurācija tika organizēta Nītaurē, sadarbojoties ar mums, prezidenta kanceleju, Amatas novada pašvaldību un Nītaures vidusskolu. Šis notikums ir spilgtā atmiņā vēljoprojām un bija lielisks sākums, lai noticētu lielām idejām!

2012. GADS. 2012. gads bija pirmais gads, kad tika organizēts bērnu un jauniešu festivāls “Taureņu vasara” – pasākums, kas kļuva par skolas gada noslēguma un vasaras ieskandināšanas tradīciju. “Taureņu vasara” ir viskuplāk apmeklētais mūsu rīkotais notikums.

2013. GADS. Šī gada spilgtākais notikums noteikti bija divu dienu ekskursijas organizēšana jauniešiem ar Amatas novada domes atbalstu. Tās patiešām bija divas ļoti spilgtas dienas, kuras kopā pavadījām Ventspilī izglītojoties, atpūšoties un sadraudzējoties. Jauniešu atsauksmes

2014. GADS ir īpašs ar to, ka “Nītaureņi” noslēdza apjomīgāko projekta līgumu, organizācijas pastāvēšanas laikā ar Ināras un Borisa Teterevu fondu. Tika uzsākts projekts “Nītaureņu skola”, kurš ilga gandrīz divus gadus. Projekta laikā norisinājās daudz un dažādas aktivitātes – radošās darbnīcas, izglītojoši semināri, tika iekārtots biedrības birojs, būtiski papildināta biedrības resursu bāze. Šis projekts un sadarbība ar Teterevu fondu bija pamats tam, lai biedrība turpinātu savu darbību.

2015. GADS. Nītaures hokeja laukuma projekts Latvijas Televīzijas un “Aldara” rīkotajā konkursā uzvarēja 2014. gadā pašā izskaņā. Jau 2015. gadā sākumā Nītaurē tika uzbūvēts pirmais cietzemes hokeja laukums vietā, kur pirms tam atradās estrāde. Ambiciozais projekts tika paveikts pateicoties brīvprātīgajiem, kas nesavtīgi ziedoja savu brīvo laiku un zināšanas, lai hokeja laukums taptu tik īsā laikā. Hokeja laukuma atklāšanas pasākums bija īpaši spilgts un skaistām emocijām bagāts, par to redzams sižets Latvijas Televīzijas arhīvā.

2016. GADS paliks spilgtā atmiņā ar pirmo organizēto braucienu ārpus Latvijas. Amatas novada jaunieši kopā ar vēl 40 jauniešiem no visas Latvijas no devās uz Strasbūru Francijā, kur notika Eiropas Jaunatnes dienas 2016, lai iepazītu Eiropas Parlamenta darbu, saprastu, kādas tēmas ir Eiropas politiķu dienaskārtībā un arī, lai uzklausītu un arī dalītos pieredzes stāstos.

2017. GADS. 2017. gads ir gads, kas aizritēja “Nītaures likteņstāstu” zīmē. Šis projekts ir “Nītaureņu” ieguldījums Nītaures izzināšanā kopā ar komandu, kuras kodols ir cilvēki, kuri ar novadpētniecību nodarbojas jau vairāk kā 40 gadus. 2017. gadā daļu no apkopotajiem stāstiem par Nītauri izrādījām speciāli veidotā izstādē Nītaures kultūras namā. Izstāde deva iespēju iepazīties ar daudzveidīgiem materiāliem – notikumu aprakstiem, kartēm, fotogrāfijām, cilvēku atmiņu pierakstiem, grāmatām, avīžu rakstiem, fotogrāfiju albumiem, pētnieciskiem darbiem un dažiem īpašiem priekšmetiem. Izstāde bija pieejama ikvienam interesentam vairāk kā nedēļas garumā.

2018. GADS. Šo gadu atcerēsimies ar krāšņu Ziemassvētku laiku. 2018. gadā vadījām lielu Ziemassvētku pasākumu Madonā, kur visas dienas garumā izklaidējām pilsētas iedzīvotājus un viesus Ziemassvētku noskaņās. Ziemassvētku laiks organizācijai ir īpaši darbīgs, jo “Nītaureņu” birojs decembrī pārtop par Ziemassvētku vecīša biroja, kur satiekas rūķi, elfi, Olafs, ziemeļbrieži un pats vecītis. Kopā radām jaunas svētku rotaļas un spēles un dodamies uz dažādām Latvijas malām, lai iepriecinātu bērnus un ģimenes.

2019. GADS 2019. gada lielais notikums un projekts bija izlaušanās spēles “Latvija” izveidošana Nītaurē. Izlaušanās spēles ir populārs koncepts pasaulē, bet Nītaurē un tās apkārtnē kas pavisam jauns un nebijis. Spēli izveidojām biedrības “Nītaureņi” telpās Nītaures kultūras namā. Spēlē varēja piedalīties no divi līdz četri dalībnieki. Spēles norise balstās noteiktā uzdevumu apjomā, kuri komandai jāveic spēles telpā. Adrenalīnu spēlei dod laika limits, jo uzdevumi jāizpilda noteiktā laikā – 60 minūtēs pareizi izpildot uzdevumus jāatrod atslēga, ar kuru var izkļūt no spēles telpas.

2020. GADS. Šis gads, neskatoties uz pandēmiju un COVID krīzi, paliks atmiņā ar skaisto vasaru, kad varējām doties izbraucienos ar mūsu lielo aktivitāšu telti. Šogad tika izveidotas un iegādātas daudz jaunas lielformāta spēles, galda spēles, un arī spēļu un rotaļu grāmatas. Vasaras izbraucienos Amatas novadā un citviet Latvijā zem telts organizējām dažādas aktivitātes un ļoti daudz spēlējām spēles.

 

Ieraksts tapis projekta “Iespējas jauniešiem laukos!” ietvaros. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

 Logo rinda

 

You may also like...