Ziemassvētku aktivitātes. 4 līdzdalības piemēri no ‘Nītaureņu’ pieredzes

ZIEMASSVĒTKI

Darbošanās Ziemassvētku laikā ir mūsu organizācijas hobijs un nu jau neatņemama ikgadēja tradīcija. Tas sagādā prieku mums un daudziem citiem visā Latvijā. Šo laiku izmantojām kā iedvesmas laiku, jo tikšanās ar bērniem un ģimenēm Ziemassvētku laikā sagādā ļoti patīkamas emocijas – redzam, kā bērni un līdz ar viņiem arī pieaugušie notic brīnumam un tas patiesi ir skaisti! Process, kurā pārtopam par Ziemassvētku vecīša draugiem ir tiešām iedvesmojošs un spilgtu emociju pārpildīts!

Piemērs nr.1: ZIEMASSVĒTKU VECĪŠA BIROJS NĪTAURĒ

“Nītaureņu” birojs Ziemassvētkos pārvēršas par Ziemassvētku vecīša biroju – mazā Nītaures namiņā, Vidzemes vidienē Latvijā, Ziemassvētku vecītis ar savu komandu – rūķiem un elfiem, ir sagatavojis lustīgu un interesantu Ziemassvētku programmu bērniem un ģimenēm, bērnudārziem, skolām un darba kolektīviem, kā arī citiem interesentiem, lai dalītos savos priekos un svētku sajūtās.     Ziemassvētku vecīša birojā plānojam aktivitātes, gatavojamies pasākumiem, organizējam radošās darbnīcas un satikšanās.
Nitaureni_Ziemassvetki_1

 

Piemērs nr.2: LABDARĪBAS PASĀKUMI 

Katru gadu atsaucamies uzaicinājumiem ar savu Ziemassvētku komandu viesoties kādā slimnīcā, bērnu namā, pansionātā vai citā iestādē. Esam viesojušies arī Olaines cietuma Atkarīgo centrā, kurā ar Ziemassvētku spēlēm un rotaļām bijām vieni no ģimenes dienu dalībniekiem. Ziemassvētku laiks māca dot un dalīties ar to, kas mums ir – mēs to darām, piedāvājot būt kopā un kaut uz dažām stundiņām izjust brīnuma prieku!

20151222_102900

20151222_110921

Piemērs nr.3: ZIEMASSVĒTKU SPĒĻU UN AKTIVITĀŠU DARBNĪCAS

Ziemassvētku laikā aktīvi darbojamies jau 5 gadus un, lai katru gadu mūsu piedāvājumā būtu jaunas un interesantas aktivitātes, darbojamies, lai kopīgi tās radītu! Bieži labākās idejas nāk no pašiem bērniem, tāpēc rūpīgi ieklausāmies arī pašos mazākajos! Ziemassvētku laikā organizējam arī īpašas aktivitātes visiem interesentiem – piparkūku cepšanu, ķekatās iešanu, ziemassvētku kartīšu darbnīcu un citas.

20151124_155802

DSC_0590

Piemērs nr.4: SAIMNIECISKĀ DARBĪBA

Ziemassvētku laiks ir arī laiks, kad aktīvi darbojoties, varam nodrošināt līdzekļus nākamā gada aktivitātēm un jaunu spēļu iegādei. Piedāvājot uzņēmumiem organizēt Ziemassvētku pasākumus un par saņemto atlīdzību stiprinām savu organizāciju – ieguldot resursos un uzlabojot savu aktivitāšu piedāvājumu. Ziemassvētkos piedāvājam vadīt aktīvas spēles, mūsdienīgas un sen aizmirstas rotaļas, dejot jautras dejas un dziedāt skanīgas dziesmas, pieredzēt negaidītus pārsteigumus un atmiņās paliekošus mirkļus, kā arī iespēju satikt īstu Ziemassvētku vecīti, kas dzimis Latvijā!

DSC_0174

Nitaureni_Ziemassvetki_10

 

Raksts tapis projekta “Nītaureņi – resurss idejām” ietvaros, kas tiek realizēts laika posmā no 01.05.2020 līdz 31.10.2020, un to finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #NVOfonds

Logo rinda un atsauce projektam Nitaureni resurss idejam1

You may also like...