Nītaures hokeja laukums. 8 līdzdalības piemēri no ‘Nītaureņu’ pieredzes

NĪTAURES HOKEJA LAUKUMA PROJEKTS

Hokeja laukums ir viens no organizācijas lielākajiem projektiem gan piesaistīto līdzekļu ziņā, gan iesaistīto brīvprātīgo ziņā, gan sabiedrības uzmanības ziņā. Šis projekts apvienoja dažādas līdzdalības formas un bija ļoti interesants un piepildīts laiks mūsu organizācijai. Realizējot projektu secinājām, ka tautas sportam ir liela nozīme veselīgas sabiedrības dzīvē. Šāds laukums var būt par iemeslu daudz un dažādām interesantām aktivitātēm – gan ģimeniskām, gan sportiskām un izaicinošām, gan individuālu prasmju uzlabošanai, gan draugu izklaidēm un citām vērtīgām nodarbēm.

 

Piemērs nr.1: PROJEKTA IZSTRĀDE Latvijas Televīzijas” un A/S „Aldaris” organizētajā konkursā „Iekārto savu hokeja laukumu!”

Aptaujājot draugus un sadarbības partnerus, kas gatavi palīdzēt hokeja laukuma izveidē, organizācija nolēma uzrakstīt pieteikumu un startēt konkursā, kura mērķis bija  sniegt finansiālu atbalstu projektiem, kas orientēti uz atklāto hokeju laukumu atjaunošanu vai to izveidi Latvijas reģionos, kā arī atbalstīt un veicināt tautas sportu un aktīvu brīvā laika pavadīšanu. Rezultāts ļoti iepriecinošs – uzvara konkursā un iespēja realizēt hokeja laukuma izveides projektu Nītaurē. Starp septiņiem konkursa uzvarētājiem tieši „Nītaureņi” ieguva vislielāko atbalstu un iespēju realizēt projektu pilnā apmērā, iegūstot EUR 3300 lielu atbalstu.

Nitaureni_hokejs

 

 

Piemērs nr.2: BRĪVPRĀTĪGO IESAISTE LAUKUMA VEIDOŠANĀ

Vai var divos mēnešos uzbūvēt laukumu no nulles? Šādu jautājumu mums uzdeva daudzi. Un mēs, „Nītaureņi”, varam droši teikt, ka var! 2015. gada 24. janvārī, pēc gandrīz divu mēnešu darba Nītaurē tika atklāts jaunais Nītaures hokeja laukums, kas atrodas vecās estrādes teritorijā. Nenovērtējamu paldies par vislielāko ieguldījumu Nītaures hokeja laukuma idejas realizēšanā vēlamies teikt Mārim Pētersonam un ģimenei, Artim Pētersonam un ģimenei – cilvēkiem, kuri uzņēmās šo sarežģīto tehnisko darbu paveikt 2 mēnešos pilnīgi no nulles, laikā, kad ārā jau tumšs un termometra rādītāji zem nulles! Šie cilvēki arī izveidoja savu brīvprātīgo komandu un iesaistīja dažādus cilvēkus hokeja laukuma tapšanā. Arī hokeja laukuma logo tapa pateicoties vēlmei brīvprātīgi palīdzēt – mūsu ideju par hokeja laukumu Nītaurē skaistā atpazīšanas zīmē ietērpusi Inese Skrapce!

1HokLauk_03

20151129_153623

DSC_0153

DSC_0795

Piemērs nr.3: BRĪVPRĀTĪGO IESAISTE LEDUS LIEŠANĀ

Hokeja laukums, tāpat kā Rīga – nekad nevar būt gatavs! Katru gadu redzam, kur varētu kaut ko uzlabot un galu galā katru gadu no jauna ir jālej ledus – tas nemaz nav vienkāršs process. Ledus liešana ir īsts pārbaudījums, jo visbiežāk tā notiek naktī – kad ir vislielākie mīnusi, un turpinās līdz pat agram rītam. Brīvprātīgo meklēšana šādam darbam nav viegla – tas ir fiziski grūts darbs un iesaistīšanās prasa tiešām daudz resursus. Ir jāprot motivēt brīvprātīgie un atrast veidus, kā pateikt paldies.

20170107_030130

DSC_0715

DSC_0724

 

Piemērs nr.4: HOKEJA ČEMPIONĀTU RĪKOŠANA

Hokeja laukuma atklāšanas mini hokeja čempionāts ar četru komandu dalību notika godam. Šoreiz gan bez slidām, bet ar cerību uz atgriešanos citā čempionātā uz jaunā Nītaures hokeja laukuma ar slidām, sevi čempionātam pieteica Nītaures jauniešu komanda, komanda „Kaktuss” no Bauskas puses, Latvijas Televīzijas Tautas sporta komanda un AS „Aldaris” komanda.Trīs stundu hokejs izvērtās par jautru piedzīvojumu ne tikai spēlētājiem, bet arī faniem! Hokejs vieno! Hokeja emocijas Nītaurē šādos apmēros vēl nebija izbaudītas un šo var nosaukt tikai par sākumu. Atpūtas brīžos ikviens varēja mieloties ar gardo hokejistu zupu un sildīties pie ugunskura ar siltu tēju.

 Amatas_novada_kauss_hokeja_201_1

Amatas_novada_kauss_hokeja_201_95

DSC_0900

l_12891050

 

 

Piemērs nr.5: ZIEDOJUMU KAMPAŅA

“Nītaures hokeja laukums” ir biedrības “Nītaureņi” 2014.gada nogalē iniciēts projekts, kas realizēts ciešā sadarbībā ar aktīviem Nītaures iedzīvotājiem un, kas tapis pateicoties daudziem atbalstītājiem un ziedotājiem. “Nītaureņi” aicina Nītaures ģimenes, Nītaures bērnus, jauniešus, pieaugušos un seniorus, Nītaures uzņēmējus un visus, kas ziemā vēlas ļauties slidošanas priekiem hokeja laukumā ziedot (kaut nelielus) finanšu līdzekļus projekta attīstībai 1, 3, 5 vai vairāk euro apmērā priekš skrūvēm, naglām, kokmateriāliem, degvielas un citām vajadzībām, kas nepieciešamas, lai pabeigtu iesāktos darbus un veiksmīgi turpinātu iekārtot hokeja laukumu. Ziedojumus esam saņēmuši gan naudas izteiksmē, gan tika ziedots hokeja inventārs – slidas, formas un nūjas.

DSC_0911

lampinas

tribine

Piemērs nr.6: SNIEGA DIENA HOKEJA LAUKUMĀ

Pasaules Sniega dienas pasākumam par godu sniegs bija uzsnidzis gana daudz. Kamēr seši čakli sniega dienas fani tīrīja hokeja laukumu, tikmēr Pasaules Sniega dienas dalībnieki mēģināja uztaisīt sniegavīrus. Sausā sniega dēļ sniegavīri sanāca vairāk guļoši un sēdoši, bet tas nemazināja prieku tos celt. Pie mums ciemos bija atnācis sniegavīrs Olafs un priecājās par jauniem draugiem, kā arī aicināja visus kāpt uz Nītaures hokeja laukuma, lai to iemēģinātu ne tikai ar slidām, bet arī piedaloties dažādās stafetēs un spēlēs. Mūsu aktivitātēs uzvarēja draudzība. Sacensības notika gan pa pāriem, gan komandās. Priecājās un smējās kā mazs, tā liels. Mazliet piekusuši un priecīgi visi tika pie karstas tējas un cepumiem, kā arī gardiem āboliem. Katram dalībniekam tika pasniegts arī apliecinājums par piedalīšanos, suvenīri un balviņas par dalību Pasaules Sniega dienā Nītaurē.

18_14.01.2017 Pasaules Sniega diena NHL

Piemērs nr.7: PASĀKUMS CĒSU POLICISTIEM

NHL, kā mīļi saucam savu hokeja laukumu, ir iemēģinājuši arī Cēsu kriminālpolicijas iecirkņa darbinieki. Organizējām saliedēšanās pasākumu ar stafetēm, komadu uzdevumiem un mini hokeja čempionātu. Bija arī zupa, balviņas un foto no pasākuma! Esam priecīgi, ka laukumu izmanto dažādi cilvēki un, ka tas stiprina kolektīvus un saliedē kolēģus!

DSC_0668

DSC_0884

DSC_0970

Piemērs nr.8: HOKEJA LAUKUMA TERITORIJAS SAKOPŠANAS TALKAS

Nītaures hokeja laukums atrodas Amatas novada pašvaldības teritorijā, vecās estrādes vietā. Līdz ar hokeja laukumu vēl viena teritorija Nītaures pagastā ir apkopta un apdzīvota. Katru gadu, bieži arī vairākas reizes gadā, hokeja laukumā un teritorijā ap to rīkojam sakopšanas talkas. Diemžēl vēljoprojām daļa sabiedrības uzskata par normu, savus radītos atkritumus nesavākt, atstāt zemē. Tas ir skumji un skumji ir arī tas, ka citiem – apzinīgiem cilvēkiem, ir jātērē savs laiks, lai to savāktu un sakoptu. Tomēr nevaram palikt vienaldzīgi un talkojam hokeja laukuma teritorijā gan, lai savāktu atkritumus, lai nopļautu zāli, sagrābtu lapas, veiktu uzlabojumus pašam laukumam un labiekārtotu vidi ap to.

20160423_161802

20160423_174944(0)

20200531_125856

Afisa_liela_talka_Nitaureni

 

Raksts tapis projekta “Nītaureņi – resurss idejām” ietvaros, kas tiek realizēts laika posmā no 01.05.2020 līdz 31.10.2020, un to finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #NVOfonds

Logo rinda

You may also like...