Sadarbība. 5 līdzdalības piemēri no ‘Nītaureņu’ pieredzes

SADARBĪBA

Sadarbība, mūsuprāt, ir atslēgas vārds uz izaugsmi, attīstību un sapratni. Vēloties būt individuāli un unikāli, esam piemirsuši kāds spēks slēpjas kopīgā sadarbībā. Dažādu jomu profesionāļi, kad tiek jautāts par to, kā varēti risināt konkrētas problēmas, kā atbildi min tieši sadarbības stiprināšanu. Sadarboties var arī nezaudējot savu patstāvību un virzienu, tieši caur sadarbību varam sevi stiprināt un attīstīt!

 

Piemērs nr.1: DALĪBA LATVIJAS JAUNATNES PADOMĒ

Latvijas Jaunatnes padome  ir 1992. gadā dibināta jaunatnes organizāciju un organizāciju, kas strādā ar jauniešiem vecumā līdz 30 gadiem, apvienība. LJP ir sabiedriskā labuma organizācija. LJP misija ir radīt tādu vidi Latvijā, kurā jauniešiem ir kvalitatīvi dzīves apstākļi, lai bērnu un jauniešu organizācijas varētu sasniegt savus mērķus. LJP vīzija ir kļūt par Latvijas jauniešu viedokļu līderi Latvijā un pasaulē. Kopš 2014. gada Nītaureņi ir LJP dalīborganizācija un ir saņēmusi dažāda veida atbalstu no LJP, kā arī no savas puses esam ieteikuši ierosinājumus, kuri varētu uzlabot jaunatnes politiku.

Gandrīz četrus gadus biedrības “Nītaureņi” vadītājs Mārtiņš Šteins bija LJP viceprezidents.

Latvijas_Jaunatnes_padomes_izb_4

Nitaureni LJP forums 2020

 

Piemērs nr.2: SADARBĪBA AR NĪTAURES BĒRNUDĀZU – RADOŠĀ DARBNĪCA UN SPĒĻU GATAVOŠANA BĒRNIEM

“Nītaureņu skolas” radošajās darbnīcās otrdienās jau pāris mēnešus bērni un pieaugušie darināja īpašas spēles – spēles Nītaures bērnudārzam. Visas spēles tika nogādātas Nītaures bērnudārzā kā dāvana no draugiem “Nītaureņu skolā!”

DSC_0174

DSC_0188

Piemērs nr.3: SADARBĪBA AR AMATAS NOVADA PAŠVALDĪBU un NĪTAURES PAGASTA PĀRVALDI/NĪTAURES KULTŪRAS NAMU

Jauniešu organizācija “Nītaureņi” aktīvi sadarbojas ar pašvaldību, esam iesaistījušies novada nevalstisko organizāciju sadarbības tīklā un dažādos veidos reaģējam uz notikumiem, kas ir svarīgi mums un sabiedrībai kopumā. Amatas novada pašvaldība nodrošina telpas Nītaureņu birojam, esam saņēmuši dažāda veida atbalstu no pašvaldība un esam arī nodrošinājuši pašvaldības pasākumus ar saviem resursiem. Esam nodrošinājuši aktivitātes daudzos Amatas novada pašvaldību pasākumos – gan novada svētkos, gan sporta svētkos, Ziemassvētku laika pasākumos un citos.

Sadarbība ir nesusi arī kopīgus augļus – kopā ar pašvaldību esam guvuši arī dažādus apbalvojumus!

DSC_0717

Apbalvots_Amatas_novads_un_ta__25

Super Sermuksi

Piemērs nr.4: SADARBĪBA AR UZŅĒMĒJIEM

Sadarbība gan ar vietējiem uzņēmējiem, gan valsts mēroga uzņēmumiem, ir palīdzējusi daudzus pasākumus noorganizēt augstā līmenī – iespēja nodrošināt patīkamas telpas, iespēja paēdināt pasākuma dalībniekus ar vietējo ražotāju un saimnieču gardumiem, iespēja sagādāt dāvanas un balvas ir palīdzējusi mūsu pasākumiem uzlikt kvalitātes zīmogu un par to jāpateicas uzņēmējiem, kuri ir atsaukušies mūsu lūgumiem palīdzēt. Uzņēmumi, kuriem sakām paldies: “Latvijas dzelzceļš”, Nītaures dzirnavas, SEB banka, Skaistuma darbnīca “LAMMBE”, Siguldas piedzīvojumu parks “Tarzāns”, Dailes teātris, AS “Smiltenes piens”, Latvijas Nacionālais teātris, Aerodium, Coca Cola, Latvijas Nacionālā opera un teātris, Vidzemes koncertzāle “Cēsis”, Pannas teātris, Imanta Ziedoņa fonds „Viegli”, Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūra, Radošā apvienība SPIEDIENS, Nacionālais kino centrs, Latvijas Leļļu teātris, Solo maiznīca, Elvi Sigulda, Jonathan SPA Estate, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Rundāles pils muzejs un citi.

Sadarbibas partneri uz 5 gadu dzimšanas dienu

Piemērs nr.5: SADARBĪBA AR CITĀM ORGANIZĀCIJĀM

Sadarboties ar citām organizācijām var dažādi – kopīgi organizējot pasākumus, kopīgi plānojot aktivitātes, realizējot projektus, diskutējot par nepieciešamajiem uzlabojumiem nevalstiskajā sektorā vai vienkārši apmainoties ar izdošanās vai neizdošanās stāstiem. Mēs esam atsaukušies vairākām sadarbībām, piemēram, Nītaurietes Daces Eipures aicināti, esam kļuvuši par vēl kāda projekta sadarbības partneriem. Projektā “Nītaures kultūrvēsturiskais mantojums sabiedrībai” tika nomainītas norādes uz Nītaures vēsturiskajām vietām, atjaunotas Vaļņa kalna kāpnes un salabotas koka iekārtas (galdi, soliņi) pie slieteņa Vaļņa kalnā. Projekta mērķis ir nodrošināt piekļuvi mūsu tautas kultūrvēsturiskajām vietām un uzlabot to apskates iespējas. “Nītaureņi” kā projekta sadarbības partneri palīdzēja realizēt projektu dzīvē, talkoja Vaļņu kalnā paši un aicināja savus domubiedrus, lai kopā palīdzētu atjaunot kāpnes, koka iekārtas un citas lietas.

12070161

Sadarbiba ar Teterevu fondu

 

 

 

Raksts tapis projekta “Nītaureņi – resurss idejām” ietvaros, kas tiek realizēts laika posmā no 01.05.2020 līdz 31.10.2020, un to finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #NVOfonds

Logo rinda

You may also like...