Latviešu spēles ‘Nītaureņu’ kolekcijā

Latviešu spēles “Nītaureņu” kolekcijā

Spēles un rotaļas ir ļoti nozīmīga tradicionālās kultūras sastāvdaļa. Latviešiem ir ļoti daudz un dažādas rotaļas, kas pārsvarā saistītas ar norisēm dabā un svētku svinēšanu. Tāpat cauri laikiem saglabājušās dažādas pagalma rotaļas. Ir svarīgi šīs zināšanas saglabāt, pierakstīt un lietot! “Nītaureņu” spēļu kolekcijā ir daudz tradicionālo spēļu un rotaļu grāmatu, tāpat  vairākkārt esam aptaujājuši dažādu vecumu cilvēkus par to, kādas spēles viņi atceras no bērnības vai spēlē joprojām. Šo informāciju mēs pierakstam un saglabājam. Mēs arī sekojam līdzi tam, kādas jaunas spēles tiek radītas Latvijā – kādas spēles ražo mūsu uzņēmēji un cenšamies atbalstīt Latvijas ražotājus, iegādājoties spēles mūsu kolekcijai. Pastāstīsim par spēlēm, kuras nesen esam iegādājušies.

 

Līdzsvara dēlis “Džo”. Jāņa un Sandras Pilāberu dibinātais uzņēmums «Duck Woodworks» radījis līdzsvara dēli bērniem un pieaugušajiem «Džo». Daudzpusīgā attīstošā rotaļlieta no liekta saplākšņa kalpo arī kā rehabilitācijas un fitnesa instruments. Balansa šūpuļdēļi ir klasiska Valdorfa skolu un Montessori bērnu izglītības programmu rotaļlieta. Līdzsvara dēlis rotaļu ceļā attīsta bērnu vestibulāro sistēmu un koordinācijas spējas, taču pieaugušie to var lietot fitnesam vai jogai, koncentrējoties uz konkrētām muskuļu grupām. «Džo» atturīgais dizains savienojumā ar bērna iztēli rotaļlietai piešķir neskaitāmus pielietojumus — tas var būt šūpulis, slidkalniņš, tilts, rotaļu mašīnu rampa vai kuģis. (Foto: publicitātes foto)
Duck Woodworks

 

Fliiper. Azartiska, dinamiska, koka galdiņa spēle visiem vecumiem. Fliiper ir tik tiešām aizraujoša spēle un esam jau iegādājušies 2 spēļu komplektus – vienu lielāku un vienu mazāku, lai visi gribētāji varētu tikt pie spēlēšanas. fliiper Nitaureni

 

Ezītis. Aizraujošā Montessori koka spēle “Ezīši” gan bērniem, gan pieaugušajiem veicina vēlmi izzināt, veicina somatisko problēmu ierobežošanu, valodas attīstību, komunikācijas prasmes, pētnieciskos procesus, attīsta matemātisko domāšanu, spēju darboties komandā. (Foto: publicitātes foto)

spele ezisi

 

Līdzsvara spēle.  Spēles mērķis ir salikt dažāda svara klucīšus tā, lai “šūpoles” jeb līdzsvara dēļis nostātos līdzsvarā. Šī ir komandas spēle, kas prasa apstāties, nomierināties un kārtīgi pārdomāt katru kustību. (Foto: publicitātes foto)

lidzsvara spele

 

Spēļu kolekciju regulāri papildinām un priecājamies, kad atrodam ko jaunu. Arī paši šovasar esam rūpīgi ķērušies klāt savu spēļu gatavošanai Esam izgatavojuši lielo Scrabble spēli, kuru varēs spēlēt ārā, esam izgatavojuši savu variantu populārajai pagalmu spēļei “klasītes”, kur jāseko kāju un roku zīmējumiem. Esam izgatavojuši lielos mīkstos klučus, kurus var ļoti dažādi izmantot. No šiem klučiem esam izveidojuši arī saliekamo kubu, kas būs īsts izaicinājums jebkuram. Esam izveidojuši arī lielās Dudolf kartiņas, makšķerēšanas spēli, spēli, kur jāmet mērķī, kā arī dažas citas galda spēles.

Sazinies ar mums un uzspēlē kādu spēli ģimenes vai draugu lokā!

Speles ara kolaza Nitaureni

 

Raksts tapis projekta “Nītaureņi – resurss idejām” ietvaros, kas tiek realizēts laika posmā no 01.05.2020 līdz 31.10.2020, un to finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #NVOfonds

Logo rinda

You may also like...