‘Nītaueņu’ lielo spēļu papildinājums

Jaunas lielas speles

Jau vairākus gadus ar savām aktivitātēm un lielo aktivitāšu telti viesojamies dažādās Latvijas vietās, un esam pamanījuši, ka jauniešiem īpaši patīk lielformāta spēles. Tāpēc šogad esam pacentušies un izveidojuši jaunas lielformāta spēles, ar kurām jau pavasarī ceram iepriecināt kā jauniešus, tā bērnus un pieaugušos. Īsumā aprakstīsim, kādas jaunas spēles ir mūsu kolekcijā un kādas spēles vēl veidojam vai vēlamies iegādāties.

Svarīgi minēt, ka jau 2020. gada vasarā brīvprātīgie aktīvi plānoja un radīja idejas par spēlēm, kuras nepieciešamas, kā arī līdzdarbojās ziedojumu un līdzekļu piesaistē, lai spēles iegādātos. Un mums izdevās!

Lielais kubs: lielais kubs ir tapis iedvesmojoties no Latvijā ražotas koka spēles, kur, izmantojot septiņas dažāda veida figūras ir jāizveido kubs. Mēs šāda veida kubu izveidojām cilvēka izmērā un tagad uzdevums salikt kubu ir vēl grūtāks, taču interesantāks nekā iepriekš!

Lielie kluči: lielie kluči ir veidoti no mīksta materiāla, lai izmantojot tos dažādās spēlēs, neviens nesavainotos un negūtu traumas. Lielie kluči ir īpaša dāvana visiem, kuriem bērnībā patika no lego vai līdzīgiem klučiem celt mājiņas, garāžas un torņus. Tagad to var darīt ārā, izmantojot mūsu radītos lielos klučus. Ne bērniem, ne pieaugušajiem pēc idejas kabatā nav jāmeklē – katrs uzreiz atrod šiem klučiem atrod savu pielietojumu un uzsāk būvniecību. Rezultāti ir tiešām interesanti un dažādi!

Scrablbe: šogad ir tapusi lielformāta Scrabble spēle. Scrabble ir pasaulē iemīļota vārdu spēle, kuru var spēlēt 2—4 cilvēki. Spēlētāji uz spēles galda liek kopā vārdus, izmantojot burtu plāksnītes (uz katras norādīts punktu skaits). Spēles beigās uzvar tas spēlētājs, kas sakrājis lielāko punktu skaitu. Vārdiem, tāpat kā krustvārdu mīklā, jābūt lasāmiem rindās no kreisās uz labo pusi, kā arī kolonnās no augšas uz leju. Spēli izgudroja amerikāņu arhitekts Alfrēds Batss 1938. gadā

Klasītes un “kāju roku” spēle: šīs spēles ir lielisks koordinācijas treniņš un jautrība vienuviet. Tās jāredz un jāizspēlē pašam, jo tikai skatoties kā to dara citi, var gūt nepareizu priekšstatu par spēles sarežģītību.

Cirks: klasiskais cirks lielformāta veidolā ir jauna pieredze ģimeņu un draugu izklaidē. Sajust garos uzbraucienus un nobraucienus, virzoties pa spēles laukumu, nu ir daudz spilgtāk!

Pašlaik vēl meklējam risinājumus un iespējas, lai izveidotu lielformāta domino spēli, spēli četri rindā, kā arī vēlamies iegādāties gigantiskas piepūšamās bumbas, ar kurām var spēlēt savdabīgu volejbolu un izdomāt citas aktivitātes.

Ieraksts tapis projekta “Iespējas jauniešiem laukos!” ietvaros. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Logo rinda

You may also like...