Iespējas ir jāizmanto!

Ir sācies septembris, kas nozīmē, ka bezrūpīgo un skaisto vasaru skolēniem nomaina jauns un interesants darba cēliens! Vēlam visiem apgūt zināšanas, kas palīdzēs orientēties un atrast sevi šajā bezgalīgo iespēju pasaulē. Lai kaut nedaudz palīdzētu jauniešiem saprast, kur vislabāk smelties iedvesmu jaunām idejām vai kā īstenot jau sen lolotas un izsapņotas idejas, piedāvājam dažus savus ieteikumus, kā laukos iespējams dažādi pavadīt brīvo laiku. Jau no pavasara realizējam projektu “Iespējas jauniešiem laukos!”, kura mērķis ir veicināt jauniešu līdzdalību jauniešu organizācijas darbībā un brīvprātīgajā darbā, kā arī apkopot un izstrādāt e-materiālus par brīvā laika iespējām jauniešiem laukos.

  1. Iesaisties brīvprātīgajā darbā. Amatas novadā ir gan dažādas organizācijas, gan institūcijas, ar kurām sazinoties, Tu noteikti varēsi iegūt iespēju apgūt ko jaunu. Sazinies ar mums un mēs palīdzēsim atrast piemērotāko brīvprātīgo darbu, atbilstoši Tavām interesēm.
  2. Jaunas zināšanas vari iegūt ne tikai skolā. Visbiežāk jaunieši lieto internetu, lai sazinātos sociālajos tīklos, taču internets ir daudz kas vairāk par Facebook, Twitter vai Snapchat. Ja Tevi interesē kāda tēma, par kuru skolā neviens nerunā, pamēģini atslēgas vārdus ierakstīt platformā: ted.com. TED ir organizācija, kuras mērķis ir izplatīt idejas – no jaunākajiem sasniegumiem zinātnē, līdz ļoti personiskiem stāstiem. Šis ir arī labs veids, kā mācīties angļu valodu. Platforma: www.stasti.lv apkopo konferences, kur latviešu valodā pieejami daudzi iedvesmas stāsti, kā arī noteikti ieskaties platformā: www.tuesi.lv, kur jauni cilvēki dalās savā pieredzē un stāstos.
  3. Amatu māja Drabešos – lielisks veids, kā iepazīt tradicionālo latviešu kultūru tepat, Amatas novadā. Mums visiem vajadzētu kļūt atbildīgākiem pret savu pagātni – zināšanas, kas saglabājušās cauri gadsimtiem, ir vērtība, un ne par velti tās joprojām ir aktuālas! Ieplāno ekskursiju uz Amatu māju un esi lepns par to, ka dzīvo Latvijā!
  4. Piederība kādai vietai veidojas līdz ar izpratni par to. Vislabāk šo izpratni var veidot – iedziļinoties un pētot to, kas mums apkārt. To var darīt dažādos veidos – gan lasot vēsturiskas liecības, gan piedaloties novadpētniecības aktivitātēs, gan runājot ar vietējiem cilvēkiem, gan esot dabā. Mēs iesakām iepazīt Amatas novada simbolu – Amatas upi, braucot zelta rudens laivu braucienā. Šeit apraksts un idejas maršrutiem: https://www.upesoga.lv/lv/marsruti/river/45-amata/route/591-skujene-amata
  5. Viens no svarīgākajām dzīves sastāvdaļām ir atrast foršu nodarbošanos, kas palīdz uzturēt mūsu fizisko veselību. Orientēšanās sports ir lielisks veids, kā būt fiziski aktīvam, būt dabā, iegūt domubiedrus un iemācīties jaunas iemaņas. Orientēšanās sacensības notiek visu gadu un tas ir sporta veids, kas neprasa lielus ieguldījumus. Izpēti Latvijas orientēšanās federācijas mājaslapu un atrodi iespējas, kā iesaistīties – lof.lv. Mūsu Nītaurē ne reizi vien notikušas orientēšanās sacensības.

Projekts “Iespējas jauniešiem laukos!” tiek īstenots no 2020. gada jūnija līdz decembrim Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Nītaureņi vēl veiksmīgu un interesantu jauno mācību gadu!

Logo rinda

You may also like...