Kas notiek zem lielās ‘Nītaureņu’ aktivitāšu telts?

Mums bieži jautā, kas ir lielā “Nītaureņu” aktivitāšu telts un kādas aktivitātes mēs piedāvājam! Te mūsu telts stāsts!

Lielās “Nītaureņu” aktivitāšu telts stāsts radās 2014. gadā, kad startējām “Labie darbi” projektā un ieguvām atbalstu. Mērķis ir viens – lai biedrībai ir mobila telpa jebkuriem laika apstākļiem, kurā varam piedāvāt plašu piedāvājumu aktivitātēm. Aktivitāšu telts ir mūsu veiksmes stāsts. Ar to esam izbraukājuši visu novadu un bijuši daudzās vietās Latvijā.

Nītaureņu lielā aktivitāšu telts šī gada vasarā un rudenī pabija dažādās vietās novadā un Latvijā, un pulcēja gan mazus, gan lielus interesentus. Laiks, ko pavadām šādi kopā ar cilvēkiem ir nenovērtējams resurss, lai radītu arvien jaunas aktivitātes un saprastu to, kas cilvēkiem patīk un ir nepieciešams. Šajā ierakstā apkopojam galvenās aktivitātes, kuras organizējam izbraucienu laikā, zem lielās aktivitāšu telts.

 

Speles zem Nitaurenu telts

 

  1. Pilsoniskās līdzdalības spēle. Spēle balstās biedrības «Nītaureņi» pieredzē, kas gūta darbojoties vietējā kopienā Amatas novadā! Tev ir ideja! Tev ir zināmas vairākas iesaistes iespējas! Kā Tu rīkotos konkrētās situācijās, lai panāktu vēlamo rezultātu! Kā Tev šķiet, kā rīkojās «Nītaureņi»? Spēle piedāvā iespēju iejusties «Nītaureņu» ādā!
  2. Fotografēšanās. Fotografēšanās un bildes, ko cilvēki uzreiz var iegūt savā īpašumā ir lielisks veids, kā iesaistīt cilvēkus piedalīties citās aktivitātēs – fotografēties patīk gandrīz visiem un piedāvājot uztaisīt bildi, mēs vienmēr izstāstām arī par pārējām līdzdalības iespējām un cilvēki labprāt ieklausās un sāk interesēties un darboties.
  3. Sarunas par brīvprātīgā darba un līdzdalības iespējām. Brīvprātīgā darba jēdziens ne visiem ir saprotams un zināms, tāpēc uzskatām par vajadzīgu par to stāstīt atkal un atkal, ar savu piemēru rādot, cik daudz lietas var izdarīt, pateicoties brīvprātīgajam darbam un vēlmei īstenot idejas. Svarīgi runāt arī par līdzdalības iespējām, jo, lai gan informācijas par to ir daudz, cilvēkiem ir diezgan grūti to sameklēt un atrast sev piemērotāko.
  4. Spēles mazajiem. Nītaureņiem plašā klāstā ir pieejamas spēles pašiem mazākajiem, jo mazākie labprāt spēlējas ar jebko! Taču esam īpaši padomājuši, lai šīs spēles būtu attīstošas, radošas un aktīvas! Mūsu šī gada jaunums ir lielie rotaļu kluči, kas paredzēti dažādu formu, torņu, māju, štābiņu būvniecībai. Mazo bērnu fantāzija var strādāt! Tāpat, protams, arī pieaugušo. Īpašs prieks mazajiem ir par bumbu baseinu un burbuļu mašīnu – ir liels prieks skatīties uz bērniem, kas priecājas un vecākiem, kas priecājas līdzi saviem bērniem. Mazajiem ļoti patīk arī lidojošie šķīvīši un dažādas spēles, kur jātrāpa mērķī.
  5. Spēles jauniešiem un pieaugušajiem. Jauniešiem un pieaugušajiem vairāk pie sirds iet spēles, kur sevi jāizaicina – salikt kubu, noiet pa slackline, uzspēlēt Jengu, darīt uzdevumus uz ātrumu un veiklību. Katru reizi cenšamies no jauna radīt kādu stafeti vai uzdevumu, kur būtu jūtams sacensību gars. Jaunieši un pieaugušie ir mērķauditorija, kas bieži ierodas kopā ar draugiem vai ģimeni, un šādos brīžos pavadītais laiks kopīgās aktivitātēs paiet nemanot.
  6. Spēles ģimenēm. Spēles ģimenes lokā mēdz būt gana izaicinošs process, reizēm spriedze ir tiešām jūtama, taču zinām, ka lielākoties ģimenes spēles ļoti saliedē un satuvina visus ģimenes locekļus. Mūsu spēļu kolekcijā ir liela izmēra cirks, dambrete (šahs), Twister, riču raču un citas klasiskas ģimenes spēles.
  7. Atjautības spēles. Atjautības spēles prasa zināmu sagatavotību, bet ir pietiekami daudz gan bērnu, gan pieaugušo, kuri labprāt sevi izaicina un ļaujas pavingrināt arī prātu. Ļoti populāras ir atmiņas spēles, kuras esam sagatavojuši dažādās sarežģītības pakāpēs. Tāpat populāŗa ir slavenā Dudolf spēle, kur starp dažādām figūrām vai zīmējumiem jāatrod konkrēta lieta. Esam novērojuši, ka pacietība ir izaicinājums visos vecumos, bet aktivitātes palīdz to trenēt.
  8. Jaunu spēļu radīšana. Lai paplašinātu savu spēļu klāstu, mēs cenšamies aptaujāt un izzināt kādas spēles cilvēkiem patīk, kādas viņi spēlē mājās. Kopā radām ideju sarakstu, ar to, kādas spēles nākotnē varētu izgatavot vai nopirkt. Šovasar esam radījuši vairākas jaunas spēles, tostarp lielizmēra erudīcijas spēli pēc scrabble principiem.

Nitaurenu liela aktivitasu telts

 

Raksts tapis projekta “Nītaureņi – resurss idejām” ietvaros, kas tiek realizēts laika posmā no 01.05.2020 līdz 31.10.2020, un to finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #NVOfonds

Logo rinda

You may also like...