Tikšanās ar sabiedrībā zināmām personībām. 9 līdzdalības piemēri no ‘Nītaureņu’ pieredzes

TIKŠANĀS

Organizācijas pirmajos gados ļoti aktīvi organizējām dažādas iedvesmojošas tikšanās ar Latvijā zināmiem cilvēkiem. Šādas tikšanās paplašina redzes loku, dod iespēju nepastarpināti noskaidrot cilvēku domas, attieksmes un uzskatus. Tās liek, saprast, cik visi esam līdzīgi, ka pārdzīvojam un uztraucamies par līdzīgām lietām. Tās ikdienu iekrāso košāku un iedvesmo sapņot! Uzskatam, ka šīs tikšanās ir palīdzējušas cilvēkus ieinteresēt arī visā citā, ko darām. Katru tikšanos esam centušies papildināt arī ar kādu praktisku nodarbi, lai pēc iespējas pilnīgāk izbaudītu kopā būšanu!

Piemērs nr.1: TIKŠANĀS AR KATRĪNI PASTERNAKU

Katrīne Pasternaka bija biedrības “Nītaureņi” pirmā uzaicinātā viešņa. Tas bija 2011. gada maijs. Pirmais pasākums, ko organizējām. Tikšanās ar aktrisi, “Labestības diena” un “Eņģeļi pār Latviju” labdarības akciju vadītāju Katrīni Pasternaku notika viesu namā “Nītaures dzirnavas”, kas atsaucās sadarbībai un nodrošināja telpas. Tikšanos organizējām “Nītaures dzirnavu” pirts mājā, bija arī kafijas galds. Tikšanās divu stundu garumā pagāja nemanot.

20200105_134015

Katrine_Nitaure_3

 

Piemērs nr.2: TIKŠANĀS AR BAIBU SIPENIECI UN ŠOVS “DULLAIS DESMITNIEKS” NĪTAUREŅU GAUMĒ

2011. gada 19. maijā ciemos uz Nītauri uzaicinājām Baibu Sipenieci – Gavari. Pieprasījums satikt šo personību gan no jauniešu, gan pieaugušo puses bija liels un mums par prieku Baiba bija tik atsaucīga, ka apciemoja Nītauri savā brīvajā laikā pretim saņemot apmaksātu degvielas rēķinu un smaidus mūsu sejās. Saruna ar Baibu izvērtās krāšņa, atklāta un iedvesmojoša – gluži kā pati pasākuma vaininiece. Baiba pārstāv Latvijā nepopulāru un sarežģītu nozari – humora žanru. Taču šis darbs ir ļoti vajadzīgs un nepieciešams un to varējām saprast arī tāpēc, ka pasākums bija kupli apmeklēts. Pēc sarunas bijām sagatavojuši elementus no tolaik populārās spēles “Dullais desmitnieks”, kuru vadīja Baiba Sipeniece. Tie bija dažādi atraktīvi uzdevumi, kas jāpaveic minūtes laikā. Pēc sarunas šādas aktivitātes bija tieši laikā – visi varējām izkustēties, izsmieties un pārbaudīt savu veiklību.

Mes_un_Baiba_6 (1)

baiba22 labots

Mes_un_Baiba_10

Piemērs nr.3. TIKŠANĀS AR RAKSTNIECI NORU IKSTENU UN ZIEDOJUMU VĀKŠANA LABESTĪBAS DIENAI

Labestības dienā, 2012.gada  27. maijā, Vasarsvētkos, bijām kopā ar rakstnieci Noru Ikstenu! „Reizēm ir labi runāt par dzīvi tāpat vien, jo tikai tā var saprast, cik liela vērtība ir būt un dzīvot!” Pasākuma laikā bija iespēja noziedot gan naudu, gan citas lietas, kuras uzreiz pēc pasākuma tika nogādātas Rīgā, Labestības dienas 2012 galvenajā mītnē Kongresu nama Kronvalda parkā! Nītaures labestības dienas pasākums notika Nītaures muižas parkā, kur kopā ar mūsu īpašo viesi – rakstnieci Noru Ikstenu runājām par labestību, jauniešu spējām būt sirdsgudriem, labestīgiem un atvērtiem, par dzīves sportu un daudz citām neparastām lietām. Kopā ar Noru Ikstenu mūs priecēja arī  Nītaures jaunieši ar nelieliem pārdomu rosinošiem priekšnesumiem.

Labestibas_diena_Nitaure_2012

12050749

12050814

Piemērs nr.4: TIKŠANĀS AR RENĀRU ZELTIŅU/GUNTI VEFIŅU UN IMPROVIZĀCIJA

2012.gada 12. decembrī Nītaurē viesojās Renārs Zeltiņš, kurš ir Latvijā populārs šovmenis, žurnālists, pasākumu vadītājs, sportists un vienkārši labs cilvēks. Renārs ir Ghetto Games un VEF Rīgas superlīgas raidījumu vadītājs un apskatu veidotājs, kā arī neloģiskāko jautājumu uzdevējs Latvijas slavenībām! Runājām par dzīvi, par to, kas patīk un nepatīk, kas ir augšā un apakšā, par TV, par dažādām aizkulisēm, par sportu un citām labām lietām. Un tad… ciemos ieradās arī Guntis Vefiņš, Renāra labākais draugs, alterego un super iedvesmojošs tēls! Kopā ar Renāru un jauniešiem smējāmies, izspēlējām nelielus skečiņus, iemācījāmies pāris labus jokus un sirsnīgā atmosfērā iepazinām viens otru tuvāk!

Nitaureni_afisha_Zeltins_03

Renars_Zeltins_un_Guntis_Vefin_7 (1)

Piemērs nr.5: TIKŠANĀS AR REŽISORU JĀNI STREIČU

2011. gadā pirms Jāņu laikā uz Nītauri ciemos uzaicinājām izcilo latviešu režisoru, sirdī un garā jaunu cilvēku, dzīves gudru personību – Jāni Streiču! Tikšanās notika 2011. gada 21. jūnija pēcpusdienā Nītaures kultūras namā! Runājām par Jāņu svinēšanu, filmām, par filmēšanas aizkadriem un kurioziem, par sieru un alu, par dzīves priekiem un citām lietām! Uz tikšanos ieradās kupls skaits dažāda vecuma nītaurieši!

janis streics3

janis streics5

Piemērs nr.6: ILUZIONISTU ŠOVS UN TIKŠANĀS AR PECOLLI

Viens no visapmeklētākajiem pasākumiem “Nītaureņu” pirmajā gadā bija burvju mākslinieku un iluzionistu pāra Daces Pecolli un Enriko Pecolli viesošanās Nītaurē 2011. gada 24. augustā. Bija sarunas gan par maģijas pasauli, burvestībām, gan par Hariju Poteru un par slaveno iluzionistu dzīves spilgtākajiem piedzīvojumiem. Visi kopīgi vērojām un mācījāmies dažādus trikus! Bija ēdamie burbuļi, spēka vingrinājumi, kāršu triki un citas spilgtas aktivitātes. Pieaugušie atcerējās to prieku, kādu piedzīvo bērni, ticot brīnumam un sanākušie pavadīja nepiespiestu, jautru un iedvesmojošu vasaras pēcpusdienu. Uz šo pasākumu bija ieradušies arī ciemiņi no citām vietām, lai pirms skolas gaitas uzsākšanas bērni vēl varētu ko interesantu piedzīvot. Tas ir arī viens no biedrības mērķiem – radīt interesantas aktivitātes tepat uz vietas, lai izglītojoši un izklaidējoši piedzīvojumi būtu pieejami visiem!

_DSC3302

_DSC3249 _DSC3293

Piemērs nr.7: TIKŠANĀS AR OKĒANA AIRĒTĀJU GINTU PARKOVSKI UN FILMA “OKEĀNA SAVIĻŅOTIE”

2019. gada 30. marta novakarē, Amatas novada Nītaurē, jaunieši un citi interesenti pulcējās Nītaures kultūras namā uz kino un sarunu vakaru. Mums bija iespēja iepazīties ar Gintu Barkovski – cilvēku, kurš airu laivā šķērsojis Atlantijas okeānu. No Namībijas krastiem Āfrikā līdz Brazīlijas pludmalei Dienvidamerikā Gintu un viņa draugu, airu laivas „Linda” kapteini Kārli Bardeli, šķīra 142 dienu garš ceļojums. Pēc veiksmīgā ceļojuma tapa filma „Okeāna saviļņotie”, kuru mums bija liels prieks noskatīties. Tā bija filma par mūžīgo enerģiju, kas mājo piedzīvojumu meklētājos, par iepazīšanos ar Okeānu, par mūsu spēju robežām, kuras nospraužam šķietami tuvi, bet, kolīdz tām pietuvojamies, tās aizstiepjas aizvien tālāk un tālāk. Tā bija filma par mūsu Dullajiem Daukām, kuriem neder gatavas atbildes – ir jāredz un jānoskaidro pašiem! Tā bija iespēja iztēloties, kā būtu, ja uz tās laivas, būtu es? Vai es to varētu? Kā es rīkotos sarežģītās situācijās? Ko es gribētu piedzīvot? Kā paveikt neiespējamo?

Tiksanas ar Gintu Barkovski4

Piemērs nr.8: TIKŠANĀS AR ZANI DAUDZIŅU UN RUNAS MĀKSLAS VINGRINĀJUMI

2015. gada 7. maijā Nītaurē ciemojās aktrise un runas mākslas pasniedzēja Zane Daudziņa. Divās stundās daudz smējāmies, iemācījāmies dažus runas un komunikācijas trikus, uzzinājām dažus noslēpumus, kā arī pārrunājām aktrises spilgtākās lomas. Protams, par Helēnas lomu “UgunsGrēkā” tika runāts visvairāk. Tikšanās izvērtās ļoti dzirkstoša un sirsnīga.

DSC_0112

Piemērs nr.9: TIKŠANĀS AR MĀRTIŅU RĪTIŅU UN MEISTARKLASE

2011. gada oktobra beigās Nītaurē ciemojās šefpavārs Mārtiņš Rītiņš, kurš kopā ar jauniešiem un Nītaures iedzīvotājiem gatavoja mielastu un runāja par kulinārijas pasaules brīnumiem. Atkal pavadīta viena lieliska svētdienas pēcpusdiena. Notiesātas garšīgas pusdienas (Gardais sidrabjēra cepetis, Mērijas Viļūnes lauku vistas, karamelizēti burkāni, kartupeļu Bolonger, šķeltas četru veidu bietes, Ināras Jansones grūbu gruboto, dzērveņu ķirbju kūka, bērzu sulas un daudzi citi labumi), uzklausīti iedvesmojoši dzīves stāsti, uzzināta vērtīga un ikdienai noderīga informācija par kulinārijas pasauli, un aizvadīta skaista svētdiena kopā ar labiem cilvēkiem!

DSC_0142

DSC_0156

paldies ritinam!

 

Raksts tapis projekta “Nītaureņi – resurss idejām” ietvaros, kas tiek realizēts laika posmā no 01.05.2020 līdz 31.10.2020, un to finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #NVOfonds

Logo rinda un atsauce projektam Nitaureni resurss idejam1

You may also like...