Nītaureņu resursi jauniešiem

 

“Nītaureņi” savā nu jau 10 gadu darbības laikā ir uzkrājuši visnotaļ apjomīgu resursu bāzi, ar kuru esam spējuši organizēt gan mazus, gan ļoti lielus pasākumus, kuros apmeklētāju skaits ir mērāms simtos. Esam lēnām uzsākuši arī šo resursu digitālās datu bāzes veidošanu, lai varam ērtāk un vieglāk orientēties, meklējot nepieciešamos resursus. “Nītaureņu” resursi ir dažādi tehnoloģiskie resursi (fotokamera, videokamera, projektors, apskaņošanas aparatūra, mikrofoni, pārnēsājamā tumba, rācijas, statīvi, dažādi vadi un pagarinātāji, un citi), mums ir pieejama plaša masku un tērpu kolekcija, ko var aplūkot mūsu draugiem.lv lapā, tāpat esam digitalizējuši spēļu grāmatu kolekciju un drīz pabeigsim galda spēļu, āra spēļu un aktivitāšu digitalizāciju. Mūsu resursi ir arī dažādu radošo darbnīcu organizēšanai nepieciešamie materiāli kā papīri, zīmuļi, krāsas, rokdarbu materiāli un citi šāda veida resursi. Mūsu birojā pieejams dators ar internetu, printeris un skeneris, kā arī foto izdrukas aparāts. Pie mums pieejamas grāmatas un informatīvie materiāli, kas saistās ar jaunatnes lietām, darbu ar jaunatni un piemēriem kā organizēt visāda veida pasākumus. “Nītaureņiem” ir īpaša latviešu filmu kolekcija, kurā ir Latvijā tapušas nozīmīgas dokumentālās filmas, spēlfilmas un animācijas filmas.

Jaunieši un citi interesenti ir aicināti ar mums sazināties, lai šos resursus izmantotu savu ideju realizēšanai  – būsim priecīgi, ja ar šo resursu palīdzību taps kāds jauns pasākums, jautra mājas radu un draugu ballīte, orientēšanās vai cita ideja, kas saliedēt kopienu, ģimeni vai draugus. Kino vakars ar pārģērbšanos, āra spēļu vakars (lielais cirks, Twister, āra šahs un citas, atraktīvākas spēles ir mūsu kolekcijā, lai varētu šādu pasākumu noorganizēt), prāta spēļu vakars, karaoke, ātrlasīšanas sacensības, orientēšanās, radoša rotājumu gatavošanas darbnīca, saulgriežu paražu izzināšanas vakars ir tikai dažas idejas, kuras var realizēt, izmantojot resursus, kas mums pieejami.

Tomēr kā svarīgāko resursu varam minēt savu pieredzi, kas gūta desmit gadus, darbojoties jauniešu organizācijā. Ar šo pieredzi esam gatavi un vēlamies dalīties ar tiem, kuriem tas šķiet interesanti, un būtu nepieciešams pašizaugsmē, vai līdzīga rakstura aktivitāšu īstenošanai. Esam atvērti gan sarunai, gan praktiskiem padomiem un palīdzībai.

 

Ieraksts tapis projekta “Iespējas jauniešiem laukos!” ietvaros. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Atsauces un logo projektam Jauniesu iespejas laukos

You may also like...