Konkursi. 3 līdzdalības piemēri no ‘Nītaureņu’ pieredzes

KONKURSI

Konkursi ir labs veids kā pievērst uzmanību savai organizācijai un kādam tematam, kas šķiet svarīgs – konkursus var veidot gan ar mērķi popularizēt organizāciju, gan ar mērķi, lai pēc iespējas vairāk cilvēku iesaistītu aktivitātēs. Konkurss ir laba līdzdalības metode, ar kuru uzsākt sadarbību ar cilvēkiem.

Piemērs nr.1: FOTO KONKURSS “SKAISTAIS NĪTAURES CEĻOS UN NECEĻOS”

Nītaure ir ļoti skaista vieta, kur dzīvot, to teikuši daudzi. Īsta Vidzemes ainava – ar ezeriem un upēm, pakalniem un pļavām, mežiem un purviem. Un arī jūra nav pārāk tālu, ja tā padomā. Ar dažādām aktivitātēm, ko organizējam, mēs cenšamies izcelt interesanto un skaisto, ko Nītaure var piedāvāt. Viena no šādām aktivitātēm bija foto konkurss “Skaistais Nītaures ceļos un neceļos”, kas notika 2011. gada septembrī, kurā cilvēki iesūtīja interesantus mirkļus no ikdienas Nītaurē. Konkursa “Skaistais Nītaures ceļos un neceļos” uzvarētājs, pēc balsojuma internetā bija Guntars Šulcs ar ģimeni, iesūtot foto “Pareizticīgo baznīca” – skatu uz pareizticīgo baznīcu pēc kārtējās talkas, kad tā tika atbrīvota no veco un bojāto koku ielenkuma. Konkursa galvenā balva bija divu stundu atpūta visai uzvarētāja ģimenei Nītaures dzirnavu saunā un džakuzi.

 

konkurss

Piemērs nr.2: “JAUNIETIS AMATAS NOVADAM” GADA BALVA

Jauniešu organizācija “Nītaureņi” izsludināja konkursu “Jaunietis Amatas novadam 2012”. Konkursa mērķis bija apzināt Amatas novada aktīvos jauniešus, jauniešu grupas, jauniešu iedvesmotājus un atbalstītājus, veicinot viņu aktīvu līdzdalību sabiedriskajā dzīvē.

Kandidātu pieteikšana bija iespējama aizpildot speciāli izveidotu interneta anketu.

  1. gada 26. janvāra pievakarē Nītaures kultūras namā notika konkursa„Jaunietis  Amatas novadam 2012”laureātu apbalvošanas ceremonija, kurā tika apbalvoti visi 80 nominanti un īpaši godināti labākie no labākajiem!

“Jaunietis Amatas novadam 2012” laureāti:

Gada jaunietis Nītaures pagastā 2012 – Liene Andrēviča

Gada jaunietis Amatas pagastā 2012 – Lāsma Zaķe

Gada jaunietis Skujenes pagastā 2012 – Edgars Jānis Plēģeris

Gada jaunietis Drabešu pagastā 2012 – Dana Jarullina

Gada jaunietis Zaubes pagastā 2012 – Signe Volkoviča

Gada jaunietis Amatas novadā 2012 – Edgars Jānis Plēģeris

Gada balva nominācijā “Iedvesmotājs 2012” – Dace Ķipēna

Gada balva nominācijā “Atbalsts 2012” – Skaistuma darbnīca “LAMMBE”

Gada balvas nominācijā “Pasākums vai aktivitāte 2012”: 5. Starptautiskā Ģikšu danču nakts, NVO “KasTe”, Taureņu vasara 2012, NVO “Nītaureņi”, Amatas novada svētki 2012, Amatas pašvaldība.

Gada balva par ieguldījumu novada jauniešu dzīvē:

Jauniešu organizācijai “Nītaureņi” – par jauniešu aktivitāšu organizēšanu un jauniešu iesaistīšanu!

Edijam Šmatam un florbola komandai “Amata” – par komandas darbības nodrošināšanu un doto iespēju sportot!

Sporta skolai “Ašais” par organizētajām sporta aktivitātēm Drabešos un lieliskajiem rezultātiem!

Inesei Skrapcei par ieguldījumu atbalstot jauniešus Amatas novadā un iesaistoties jauniešu organizāciju “Nītaureņi”!

Dacei Eipurei par jauniešu iesaistīšanu dažādās aktivitātēs un nenovērtējamu patriotisma audzināšanu!

Diemžēl citus gadus konkurss nav noticis organizācijas kapacitātes trūkuma dēļ un pašvaldības neieinteresētības dēļ.

Nitaureni_balva_afisha_02

IMG_2754

l_9036838

3.piemērs: APBALVOJUMI KONKURSOS

Arī mēs ļoti priecājamies, kad mūsu darbs tiek novērtēts un, lai gan tas nav pašmērķis – atzinība stiprina veikt ikdienas darbus un liek atcerēties, ka tas, ko darām ir svarīgi. “Nītaureņi” gadu gaitā ir saņēmuši vairākus apbalvojumus un par visiem esam ļoti, ļoti priecīgi un pateicīgi. Viens no spilgtākajiem apbalvojumiem bija Borisa un Ināras Teterevu fonda godinājums. 2016. gada 20. maijā, atskatoties uz piecos fonda darbības gados paveikto, Borisa un Ināras Teterevu fonds pasākumā “Ne adatai kur nokrist” godināja labdarības un brīvprātīgā darba veicējus no visas Latvijas. Fonda godinājumu par sasniegumiem saņēma 12 organizācijas. Starp tām, Amatas novada organizācija “Nītaureņi”, tās valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Šteins par veikumu darbā ar brīvprātīgajiem jauniešiem un neizsīkstošu enerģiju, iesaistot līdzcilvēkus Nītaurei un Amatas novadam nozīmīgās aktivitātēs, un projektu koordinatore Dina Ivanova par veikumu lietderīga un aizraujoša jauniešu brīvā laika organizēšanā Nītaurē un Amatas novadā.

20160131_015121

DSC_0726

_quot_Nitaureni_quot__sanemusi_3

 

 

Raksts tapis projekta “Nītaureņi – resurss idejām” ietvaros, kas tiek realizēts laika posmā no 01.05.2020 līdz 31.10.2020, un to finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #NVOfonds

Logo rinda

 

You may also like...