Iespējas jauniešiem laukos!

Kā jauniešu organizācija šogad realizējam projektu “Iespējas jauniešiem laukos!”, kura galvenā mērķauditorija ir jaunieši, un mērķis ir veicināt jauniešu līdzdalību jauniešu organizācijas darbībā un brīvprātīgajā darbā, kā arī apkopot un izstrādāt e-materiālus par brīvā laika iespējām jauniešiem laukos.

Mums bieži ir jautāts par iespējām laukos, kā dzīvojam, kas ir citādāk, kā laukos norit organizācijas darbības dzīve. Esam ciemos Nītaurē uzņēmuši viesus no dažādām Latvijas vietām un vienmēr ir prieks dalīties pieredzes stāstos. Lauku ikdienas šarms ir mūsu organizācijas ikdiena. Lauki vai lauku apvidus aizņem lielāko daļu Latvijas teritorijas. Lai arī tajā dzīvo daudz mazāk cilvēku, kā pilsētās, iespēju te ir daudz un tās ir arī mūsu pagastā un novadā. Piemēram, Sērmūkšos jaunieši popularizē dzīvi laukos, par ko stāsta instagram kontā “Jaunieši laukos”. Pieredzes ir dažādas. Šī projekta ietvaros mēs apkoposim jauniešu iespējas laukos lietderīgi pavadīt brīvo laiku gan individuāli, gan kopā ar citiem jauniešiem, gan klātienē, gan e-vidē. Par visu lasi mūsu sociālajos kontos. Materiāli top!

Bez iepriekš minēto iespēju apkopošanas, projektā plānojam iesaistīt jauniešus biedrības darba plānošanā, lai veicinātu jauniešu vēlmi uzņemties atbildību un realizēt projektus, veikt brīvprātīgo darbu un apkopot informāciju un idejas par attālinātā darba ar jaunatni īstenošanu, ko plānojam iesniegt pašvaldībai.

Šis projekts tiek realizēts Covid-19 krīzes periodā un tā īstenošanu ietekmē drošības pasākumi, kas jāievēro, organizējot aktivitātes. Vairumu aktivitāšu spējam organizēt virtuālajā vidē, bet klātienes aktivitātes veicam, ievērojot piesardzības pasākumus. Ceram, ka mūsu izstrādātie materiāli būs noderīgi vietējās kopienas jauniešiem un darba ar jaunatni organizētājiem laikā, kad ierastā ikdiena atgriezīsies normālā režīmā, vai ja gadījumā sekos vēl kādi krīzes periodi. Bet cerēsim uz to labāko!

Esam gatavi veikt brīvprātīgo darbu, tāpēc aicinām atsaukties tos, kam nepieciešama palīdzība. Būsim pateicīgi, ja sniegsiet informāciju par vientuļajiem senioriem, kuriem, iespējams, noderētu palīdzīga roka, piemēram, logu nomazgāšana, malkas sakrāmēšana vai pārtikas un medikamentu piegāde.

Esam gatavi veikt arī citus brīvprātīgus darbus, piemēram, piedalīties vides sakopšanā, ideju radīšanā, pasākumu organizēšanas procesā vai novadpētniecības jomā. Esam atvērti sadarbībai! Sazināmies sociālajos tīklos vai e-pastā: info@nitaureni.lv.

Projekts “Iespējas jauniešiem laukos!” tiek īstenots no 2020. gada jūnija līdz decembrim Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

 

Atsauces un logo projektam Jauniesu iespejas laukos

You may also like...