Iespējas Amatas novada jauniešiem

Iespējas Amatas novada jauniešiem

 

Tā saucas “Nītaureņu” projekts, kura mērķis ir 2019. gadā uzsākt ieviest jauniešu ikdienā mobilā darba ar jaunatni metodes, tādējādi attīstot darba ar jaunatni sistēmu Amatas novadā.

Galvenās aktivitātes: jauniešu attīstību veicinošu aktivitāšu organizēšana (personības izaugsmes aktivitātes, līdzdarbošanās vietējās kopienas labā, āra vides aktivitātes), darbā ar jaunatni iesaistīto izglītošana un jaunu līderu meklēšana. Aktivitātes notiek no 2019. gada marta līdz šī gada septembra beigām.

Mobilo darbu ar jaunatni attīstām, balstoties uz mūsu pieredzē gūtajām atziņām, projekta noslēgumā plānojam apkopot priekšlikumus mobilā darba ar jaunatni sekmīgākai ieviešanai.

 

Kā padarīt vasaru aizraujošāku?

 

Gan jau katram vasaras sākumā radies jautājums – ko darīt vasarā, kādiem darbiem ļauties, lai ne vasara, bet arī nākotne būtu spožāka? Vasara ir īstais laiks, lai ļautos gan atpūtai, gan pievērstos lietām, kuras skolas laikā paslīd garām. Beidzot var pa īstam pievērsties savām interesēm, draugiem, ģimenei un citām aktivitātēm. Taču ir arī vērts nedaudz iziet no savas komforta zonas un paplašināt pieredzi, radot un īstenojot idejas, kas var palīdzēt ne tikai sev, bet arī citiem!

Vēlamies ieskicēt virzienu, kurā vari padomāt par to, kā izmantot savu vasaras brīvlaiku:

  • vasaras nometni Tu vari noorganizēt pats. Izdomā tēmu, kas interesē tevi un tavus draugus, izdomājiet dienas plānu – diskusijas, radoša darbošanās, atpūta un ļaujieties izzināt pasauli kopā;
  • kopīga sportošana var būt Tava šīs vasaras iedvesma – skriešana, peldēšana, riteņbraukšana, joga vai pat akrobātika (vismaz nostāšanās špagatā). Kopā var panākt labākus rezultātus – iesaisti draugus un atbalstiet viens otru uz foršiem rezultātiem;
  • ieteikumi skolas dzīves un mācību uzlabošanai – vasaras sākumā, kad vēl nav aizmirsies skolas gads, sanāciet kopā ar klasesbiedriem un skolasbiedriem, lai pārrunātu savu pagājušā gada pieredzi – kas jums patika, kas nē, ko vēlētos uzlabot un ko vēlaties izdarīt nākamajā mācību gadā. Iesniedziet šīs idejas skolas vadībai un iestājieties par savām tiesībām uz kvalitatīvu izglītību;
  • veido videoblogu vai raksti atziņas un novērojumus par notiekošo Tavā dzīvesvietā. Bieži vēlamies skatīties tikai uz to, kas notiek citur, un aizmirstam, ka tepat blakus notiek daudz interesanta;
  • pārgājieni ir labs veids, kā iepazīt dabu, sakopot, vai tieši otrādi, novērst haotiskās domas, lai ļautos vienkāršam piedzīvojumam dabā;
  • izveido kādu vides objektu, kas atgādinātu par to, kas tev liekas svarīgi;
  • jaunas valodas apguve;
  • īstenots labdarības projekts;
  • mūzikas instrumenta apguve;
  • piesakies brīvprātīgajā darbā, piemēram, kādā slimnīcā vai dzīvnieku patversmē, vai organizācijā, kuras darbību Tu novērtē;

 

Kā „Nītaureņi” var palīdzēt?

 

Mēs vēlamies atbalstīt un iedrošināt jauniešus, kuri vēlas pilnveidoties un vēlas uzsākt kādu projektu vai konkrētu aktivitāti. Esam gatavi palīdzēt tik, cik mūsu spēkos – sniedzot mums pieejamos resursus un daloties pieredzē. Aicinām sazināties ar mums par jebkuru jūsu ideju, ko vēlaties īstenot.

No savas puses varam piedavāt dažādus veidus, kā iesaistīties brīvprātīgajā darbā – visi laipni aicināti, mums palīdzēt izzināt Nītauri – vasaras periodā bieži brauksim pie cilvēkiem, intervēsim nītauriešus, ieskatīsimies Nītaures likteņstāstos. Tāpat apzināsim Nītaures dižvietas – interesantas ainavas, kokus, gravas, pakalnus, ezerus un upes. Ja vēlies pievienoties šajās ekspotīcijās, kā tās sauca Vinnijs Pūks, tad sazinies ar mums! Interesanti būs ne tikai Nītaures jauniešiem, bet arī citiem, kuriem interesē daba, vēsture un sabiedrība.

Vasarā „Nītaureņi” plāno izsludināt ideju konkursu, kurā uz finansiālu stipendiju varēs pretendēt idejas, kas veltītas vai nu personiskajai izaugsmei, vai idejas, kuras īstenojot, ieguvēji būtu plašāka sabiedrība. Aicinām sekot līdzi informācijai.

„Nītaureņu” kolekcijā ir daudz un dažādas spēles, kuras vasaras brīvlaikā jaunieši ir laipni aicināti draugu vai ģimenes lokā spēlēt, pirms tam iepriekš ar mums sazinoties par Jums vēlamo laiku. Mūsu kolekcijā ir dažādas galda spēles – stratēģiskas un izklaidējošas, zināmas un pavisam jaunas. Tāpat esam iegādājušies un izveidojuši āra spēles, kas veicina gan sacensību garu, gan raisa smieklus un jautrību.

„Nītaureņi” var palīdzēt ar informāciju par dažādām Latvijas organizācijām un aktivitātēm, ko tās piedāvā. Tāpat varam informēt un meklēt organizācijas, kas palīdz iesaistīties brīvprātīgajā darbā gan Latvijā, gan ārzemēs. Būsim ļoti priecīgi palīdzēt Tev atrast jaunas iespējas!

Lai jums krāšņa vasara! Vēlamies novelēt starp ballītēm un ikdienas pienākumiem, atrast laiku, lai izdarītu ko vērtīgu un paliekošu sabiedrības labā!

 

Šis raksts tapis projekta «Iespējas Amatas novada jauniešiem» ietvaros. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

 

Autors: Dina Ivanova un projekta komanda!

 

Logo

 

You may also like...