Kā paveikt neiespējamo?

Kā paveikt neiespējamo?

Kolaza 30.03.2019

Šī gada 30. marta novakarē, Amatas novada Nītaurē, jaunieši un citi interesenti pulcējās Nītaures kultūras namā uz kino un sarunu vakaru. Mums bija iespēja iepazīties ar Gintu Barkovski – cilvēku, kurš airu laivā šķērsojis Atlantijas okeānu. No Namībijas krastiem Āfrikā līdz Brazīlijas pludmalei Dienvidamerikā Gintu un viņa draugu, airu laivas „Linda” kapteini Kārli Bardeli, šķīra 142 dienu garš ceļojums. Pēc veiksmīgā ceļojuma tapa filma „Okeāna saviļņotie”, kuru mums bija liels prieks noskatīties. Tā bija filma par mūžīgo enerģiju, kas mājo piedzīvojumu meklētājos, par iepazīšanos ar Okeānu, par mūsu spēju robežām, kuras nospraužam šķietami tuvi, bet, kolīdz tām pietuvojamies, tās aizstiepjas aizvien tālāk un tālāk. Tā bija filma par mūsu Dullajiem Daukām, kuriem neder gatavas atbildes – ir jāredz un jānoskaidro pašiem! Tā bija iespēja iztēloties, kā būtu, ja uz tās laivas, būtu es? Vai es to varētu? Kā es rīkotos sarežģītās situācijās? Ko es gribētu piedzīvot? Kā paveikt neiespējamo?

Pēc filmas mēs piedalījāmies Pasaules lielākajā vides akcijā “Zemes stunda”, kas visā pasaulē norisinājās jau divpadsmito gadu un aicināja uz vienu stundu izslēgt elektrību, apdomājot ikdienas enerģijas patēriņu. Simboliskās akcijas mērķis ir aktualizēt klimata pārmaiņas un popularizēt elektroenerģijas taupīšanu ikdienā. “Zemes stundas” laikā arī mēs izslēdzām gaismu un dalījāmies savā pozitīvajā enerģijā – sarunājāmies ar Gintu par to, kā šis piedzīvojums ietekmējis viņa dzīvi un kā tas var ietekmēt mūs. Sveču gaismā runājām par praktiskiem un interesantiem jautājumiem, piemēram, par to, kā tikt galā ar dažādām emocijām, kas ceļojuma laikā radās, kā uz laivas „pielipušie” gliemji un zāles samazina tās ātrumu gandrīz par 25 %, par to, kā smieties ar lauztām ribām un kā veiksmīgāk tikt galā ar augoņiem, par to, ka kvēlākais sapnis pēc diviem mēnešiem uz laivas ir ieraudzīt vali ar siermaizīti uz muguras, par to, ka ekspedīcijas budžets, izkāpjot Brazīlijā ir mīnus 15 000 eiro un par to, ka tas nav svarīgākais. Gints runāja filozofiski, taču nezaudēja saistību ar realitāti – viņš stāstīja dažus neticamus stāstus, kas cilvēkiem likuši uz dzīvi raudzīties pavisam citām acīm. Viņš runāja par sinhronitāti un spēju to saskatīt kā bāku, kā ceļazīmi tam, ka tavas izvēles ir pareizas. Viņš runāja par bailēm, kas paralizē un kā no tām izvairīties un ieteica, ja baidies, tad nedari, ja dari, tad nebaidies. Gints aicināja visus sekot savai iedvesmai un norādīja, ka dzīve sastāv no daudziem sirsnīgiem mirkļiem, kurus vajag novērtēt ikdienu. Vairāk kā stunda šādās sarunās pagāja neticami ātri un domājam, ka visi klātesošie mājās devās Ginta saviļņoti!

Pasākuma laikā iepazināmies ar Ginta Barkovska grāmatu “Okeāna saviļņotie. Atklāt sevi no jauna” un jaunāko grāmatu “Harizmātiskais mistiķis. Kā paveikt neiespējamo?”, kuru vairāki klātesošie ieguva savā īpašumā.

Notikums tika organizēts projekta «Iespējas Amatas novada jauniešiem» ietvaros. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Aicinām sekot līdzi turpmākām aktivitātēm, kas norisināsies līdz šī gada pat septembrim.

Logo

You may also like...