„Nītaureņu” spēļu TOP 10

“Nītaureņu spēles” ir Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstīs projekts, ko “Nītaureņi” realizē 2016. un 2017. gadā. Bez galda vai āra spēlēm, bez pašu radītām spēlēm, bez sen aizmirstām rotaļām un pašu pārveidotām rotaļām vairs nav iedomājams neviens “Nītaureņu” notikums. Un ne tikai, arī Nītaures ģimenes, citas sadraudzības organizācijas un citi notikumu organizatori bieži mums jautā kādu spēli vai rotaļu, ar ko mēs labprāt dalāmies, jo zinām, ka pēc saspringtām un darba pilnām dienām skolā un darbos, tieši spēles ir tās, kas var no jauna iedvesmot, uzmundrināt, attīstīt erudīciju, stiprināt draudzību un kopā būšanu. Spēles pieejamas ne tikai “Nītaureņu” telpās, bet arī Nītaures kultūras nama foajē, kur bērni tās var izmantot brīvajos brīžos. Pēdējos gados spēles mums ir lielā cieņā, gan Latvijā radītas, gan no dažādām pasaules vietām atceļojušas. Esam testējuši, vērtējuši, spēlējuši un apkopojuši mūsu spēļu TOP 10, kas pieejams zemāk.

10. SCRABLE – viena no populārākajām vārdu veidošanas spēlēm, tā ir vienkārša, bet tajā pašā laikā ļoti izglītojoša spēle. Lielisks veids kā papildināt katra indivīda leksiku, attīstīt gramatikas iemaņas, mācīties plānot, kā arī stratēģiski domāt, strādāt komandā, vingrināt atmiņu un domāšanu

9. JENGA jeb tornis – spēle, kas māca pacietību un koncentrēšanos. Spēles pamatā ir ideja no noteikta klucīšu skaita uzcelt visaugstāko torni, uzvar spēlētājs, kurš pēdējais uzliek klucīti, nesagāžot torni.

8. Saderēsim? – spēle, kas radīta, lai pieņemtu dažādus izaicinājums un pārbaudītu spēlētāju veiklību, attapību un radošumu. Saderēsim, ka es to paveikšu?

7. Parunāsim? – lieliska spēle, lai neformālā gaisotnē tuvāk iepazītu spēles partnera domas, sajūtas un dzīves uzskatus. Spēle mierīgam, bet jēgpilnam vakaram.

6. Twister – Jautra viesību spēle, ko var spēlēt gan telpās, gan dārzā, gan pludmalē. Spēle no dalībniekiem prasa lokanību, izturību un atjautību. Pēdējais, kurš paliek kājās, ir uzvarējis!

5. Burtošanas čempionāts – spēle, kas paplašinās jūsu vārdu krājumu un no prāta dzīlēm izcels pat aizmirstus vārdus. Mērķis ir izveidot latviešu valodas vārdus no pēc iespējas vērtīgākām zilbēm, tādējādi sakrājot pēc iespējas vairāk punktus. Ar šīs spēles palīdzību tu varēsi darināt vairāk nekā 2000 vārdu. Starp tiem būs lietvārdi, darbības vārdi, īpašības vārdi un apstākļa vārdi. Vārdus iespējams veidot pamatformās un locījumos – kā nu kuru.

4. “Ice cool” – spēle, kas būs aizraujoša visai ģimenei, ballītēm un viesībām. Pirmā „knipju“ spēle pasaulē, kurā figūriņas var gan līkumot, gan lēkt, kā arī unikālais dizains „kaste kastē“ sniedz iespēju no šķietami vienas kastes izveidot pamatīgu spēles laukumu. Spēlētāji iejūtas ķērāju un palaidņu lomās, lai viens otru ķertu, vāktu zivis, lēktu pār sienām un dabūtu visvairāk punktu.

3. Alias (ģimenes, bērnu, klasiskais) – jautra vārdu galda spēle ģimenei, ballītēm un viesībām. Viena no populārākajām vārdu skaidrošanas spēlēm, kurā spēlētāji sadalās komandās, lai viens otru pārspētu vārdu skaidrošanā. Skaidro vārdu kā vien iztēle atļauj, protams, neizmantojot vārda sakni un žestus.

2. Katanas ieceļotāji – spēle, kas aizrāvusi miljoniem entuziastu visā pasaulē. Katana ir senās kartēs minēta teiksmaina zeme. Spēles dalībnieki ir kolonizatori, kas pēc ilgstošiem meklējumiem ir atraduši šo auglīgo zemi un apmetas tur uz dzīvošanu, dibinot tur katrs savu pavalsti. Spēles gaitā dalībnieki iegūst vērtīgos izejmateriālus, lai varētu ar tiem tirgoties un par tiem uzbūvēt savas pavalsts ceļus, ciematus un pilsētas.Pirmais spēlētājs, kurš sakrājis desmit uzvaras punktus, ir spēles uzvarētājs – Katanas valdnieks!

1. Dažādas āra spēles – lai cik interesantas nebūtu galda spēles, tomēr vislielāko prieku un aizrautību sagādā dažādas rotaļas un spēles, kuras varam spēlēt ārā, svaigā gaisā, kustoties un jautrojoties. Hokeja spēle, badmintona dažādās versijas, mums tagad ir arī lokšaušanas komplekts – šis un citas aktivitātes dažādo mūsu notikumu saturu. „Nītaureņi” labprāt izdomā savas spēles un mēģina no atmiņām atdzīvināt dažādas agrāko laiku spēles, lai kopīgajās tikšanās reizēs mēs varētu labi pavadīt laiku.

Vēlamies teikt lielu PALDIES Borisa un Ināras Teterevu fondam, Amatas novada pašvaldībai, visiem privātajiem ziedotājiem un ģimenēm, kas palīdzējuši kopā tapt “Nītaureņu spēļu un rotaļu” kolekcijai pēdējo gadu garumā. Vēlam spēlēm un rotaļām piepildītu brīvo laiku 2017.gadā, un atceries – “Nītaureņi” var palīdzēt ar spēlēm, tik jāsazinās!

You may also like...