„NĪTAUREŅIEM” jau pieci gadi! Dzimšanas diena aizvadīta sirsnīgi!

vaardu_reebus

2016.gada janvāris bija jauniešu organizācijas “Nītaureņi” piektās jubilejas mēnesis. Lai gan īstā „Nītaureņu” dzimšanas diena ir 5. janvārī, jau trešo gadu svinam svētkus jubilejas mēneša beigās. Šogad mūsu piecu gadu jubilejas svinības notika 30.janvārī, Nītaures kultūras namā, sirsnīgā gaisotnē, piedaloties biedrības dibinātājiem, ģimenēm, projektu partneriem, atbalstītājiem un draugiem.

Nitaureni_5

Dienā un naktī pirms svinībām Nītaures kultūras nams piedzīvoja pārvērtības, no ikdienas darba telpām kultūras nams pārtapa par „Nītaureņu” valstību. Divas stundas pirms svinību oficiālās daļas ikvienam bija iespēja apskatīt „Nītaureņu” veidoto interaktīvo izstādi par piecu gadu laikā padarītajiem darbiem. Bija iespēja ieskatīties avīžu slejās, kur par “Nītaureņu” labajiem darbiem daudz rakstīts, bija apskatāma “Nītaureņu” tērpu kolekcija – gan uzšūtās maskas un tērpi, gan jaunā organizācijas T-kreklu un virsjaku izlase. Bija iespēja aplūkot “Nītaureņu” spēļu kolekciju, kā arī spēļu un rotaļu grāmatu klāstu.  Speciāli dzimšanas dienai, kas bija arī pēdējo divu gadu mūsu lielākā projekta – “Nītaureņu skola – maziem un lieliem” – noslēgums, bijām izveidojuši īpašu lielo fotogrāfiju albumu. Jaunākie dzimšanas dienas viesi īpašu uzmanību pievērsa mūsu pašu izveidotajām spēlēm, kuras garantē jautrus mirkļus. Visiem svinību viesiem bija iespēja darboties arī pēdējā “Nītaureņu skolas” radošajā darbnīcā, kurā varēja izgatavot savu īpašo nozīmīti.

Pēc pulksten 18:00 sākās dzimšanas dienas svinīgā daļa, kad kopīgi atskatījāmies uz organizācijas paveikto pēdējo gadu laikā, īpaši uz periodu, kad ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu realizējām projektu „Nītaureņu skola”. Ļoti žēl, bet organizācijas dzimšanas diena bija pēdējā projekta “Nītaureņu skola” diena, tāpēc lielākā uzmanība tika veltīta tieši atskatam par padarīto šajā projektā. Īsumā visu padarīto nevar aprakstīt, taču ar dažām lietām vēlamies dalīties. Šī projekta mērķis bija radīt aizraujošu zinību un iedvesmas avotu bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem, dodot iespēju iegūt jaunu pieredzi dažādās jomās. Un projekta noslēguma varam godam teikt – mērķis ir sasniegts. Nītaurē radīta ne tikai iedvesmas vieta, bet visā projekta periodā noorganizētas vairāk kā 120 aktivitātes, kurās kopā pulcējušies ap 3490 dalībnieku. Projektā kopumā iesaistīti vairāk kā 70 brīvprātīgie, no kuriem 7 darbojās projekta vadības grupā, kas visā projekta laikā ieguldījuši projektā 4327 brīvprātīgā darba stundas.

Nitaurenu_skola_logo_2

Nozīmīgākās aktivitātes projekta ietvaros:

– “Nītaureņu skolas” telpas, kas no pilnīga tukšuma piepildītas ar radošu garu un dažādiem resursiem, kas dod iespēju realizēt dažādas idejas Nītaurei un novadam.

– Projekta laikā notikušas 25 radošās darbnīcas.

– Projekta laikā notikušas vairāk kā 10 dažāda veida iedvesmas pēcpusdienas.

-Projekta ietvaros īpaša uzmanība pievērsta veselīgam un aktīvam dzīvesveidam: Nītaurē radīts pirmais cietzemes hokeja laukums, Nītaure divas reizes apbraukta ar velosipēdiem, kino vakaros našķu vietā bija pašu burkānčipsi un ābolu sula.

– Notikusi viena iedvesmas un pieredzes apmaiņas ekskursija maziem un lieliem.

– “Nītaureņu skolas” izbraukuma darbnīcas uz Rīgu, uz visiem Amatas novada pagastiem, aktīva līdzdarbība novada svētku ietvaros.

– Pēc 10 gadu pārtraukuma noorganizētas 3 donoru dienas.

– Vairāk kā piecas sakopšanas talkas vecās estrādes teritorijā, uzlabojot Nītaures hokeja laukuma vietu.

– “Nītaureņu” tērpu kolekcijas veidošana (“Nītaureņu skolas” radošo darbnīcu ietvaros tapuši dažādi tērpi, kas priecējuši gan Ziemassvētkos, gan Meteņos, gan tradicionālos svētkos.)

– “Nītaureņu skolas” spēļu un spēļu/rotaļu literatūras kolekcijas veidošana – kopā šobrīd ir ap 20 spēles un ap 30 bērnu/rotaļu literatūras avotu. Spēļu spēlēšana notikusi visos brīvajos brīžos.

“Nītaureņu” un “Nītaureņu skolas” projekta vārds visā aktivitāšu periodā izskanējis ne tikai Nītaurē un visos Amatas novada pagastos – Zaubes, Skujenes, Drabešu un Amatas pagastos, bet arī visos Latvijas etnogrāfiskajos novados – kopā ap 30 vietām, kā arī ārpus Latvijas 3 valstīs.

Projekta laikā saņemtas dažādas atzinības. Nozīmīgākā no tām 2015.gada 5.decembrī – Starptautisko brīvprātīgo dienā – saņemts Izglītības un zinātnes ministrijas apbalvojums “Gada brīvprātīgais 2015” par aizrautīgu un jauniešiem draudzīgu brīvprātīgā darba organizēšanu vietējās kopienas labā.

Svinību laikā teicām daudz sirsnīgus paldies. Un īpašus paldies cilvēkiem un organizācijām, kuri šajos piecos gados bijuši līdzās “Nītaureņiem” visvairāk. Vislielākais paldies tika teikts “Nītaureņu” vecjaunietēm – Larisai Šteinei, Inesei Sergejevai un Inesei Skrapcei. Lielu un īpašu paldies pelnīti teicām projekta “Nītaures hokeja laukums” dzinējspēkiem – Artim Pētersonam un Mārim Pētersonam. Paldies tika teikts Amatas novada pašvaldībai, pašvaldības struktūrvienībām un iestādēm – Nītaures pagasta pārvaldei, Nītaures kultūras namam, Amatas novada Mūzikas un mākslas skolai un Nītaures bibliotēkai! Paldies par lielisko sadarbību teicām Nītaures pagasta bibliotēkas vadītājai Mairai Prikulei un aktīvajām nītaurietēm Dacei Eipurei un Inesei Menģelei, jo šīs dāmas mūs bieži atbalsta ar padomiem un klātbūtni. Paldies teicām arī visiem klātesošajiem “Nītaureņu” dibinātājiem, brīvprātīgajiem, ģimenēm un sadarbības partneriem.

20160130_200626

“Nītaureņi” vēlas teikt ļoti lielu paldies visiem Latvijas uzņēmumiem un organizācijām, kas atsaucās aicinājumam un sagādāja daudz lieliskus un krāšņus pārsteigumus organizācijas komandai un aktīvākajiem brīvprātīgajiem. Šie lieliskie atbalstītāji ir: Skaistuma darbnīca “LAMMBE”, Siguldas piedzīvojumu parks “Tarzāns”, Dailes teātris, AS “Smiltenes piens”, Latvijas Nacionālais teātris, Aerodium, Coca Cola, Latvijas Nacionālā opera un teātris, Vidzemes koncertzāle “Cēsis”, Pannas teātris, Imanta Ziedoņa fonds „Viegli”, Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūra, Radošā apvienība SPIEDIENS, Nacionālais kino centrs, Latvijas Leļļu teātris, Solo maiznīca, Elvi Sigulda, Jonathan SPA Estate, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Rundāles pils muzejs un Amatas novada pašvaldība. Esam no visas sirds pateicīgi!

Nitaureni_atbalstitaji

Lieliska svētku daļa bija lielā “Nītaureņu” laimes rata griešana, jo izpildot mazu uzdevumi katrs svētku viesis, katrs organizācijas brīvprātīgais un draugs varēja iegūt kādu dāvaniņu. Lai iegūtu īpašu pārsteigumu visiem bija jāgriež lielas laimes rats un jāatbild uz kādu jautājumu. Jautājumi bija dažādi. Uz jautājumu „ar kādu slavenību Tu vēlētos satikties un aprunāties Nītaurē” izskanēja dažādas atbildes, kāds, piemēram, domāja, ka nītauriešiem vajadzētu satikties ar grupu “Olas” un Renāru Kauperu. Kāds no nītauriešiem ļoti gribētu atklāti parunāties ar Māri Ķēniņu, bet vēl bija, kas atbildēja, ka vajadzētu satikt Renāru Zeltiņu (kurš gan jau ir pie mums ciemojies). Izskanēja arī dažādi novēlējumi gan klātesošajiem, gan organizācijai kopumā, atmiņā paliekošākais no tiem bija tāds, ka ikvienam no mums vajadzētu padalīties ar kādu no savām prasmēm ar plašāku sabiedrību, lai mācoties no citiem, mēs kļūtu labāki. Un, lai brīvprātīgo pulks ar katru darbības gadu augtu plašumā. Uz jautājumu “kā redzi “Nītaureņus” un Nītauri pēc pieciem gadiem” izskanēja atbildes ar lieliem mērķiem – lai būtu daudz aktīvu cilvēku, kas grib darboties Nītaurē, lai tiktu realizēta ne tikai sabiedriskā darbība, bet arī kāda biznesa plāna realizēšana, kas nestu līdzekļus sabiedriskām aktivitātēm, izskanēja arī sporta zāles nepieciešamība Nītaurē. Pozitīvā gaisotne ļāva daudziem atcerēties dažādās veiksmes un spilgtākos organizācijas rīkotos pasākumus.

Un tā, intensīvi domājot, atceroties un darbojoties, neviļus viesi sāka just, ka kaut kas pietrūkst. Protams, ka tā ir lielā svētku torte! „Nītaureņi” bija parūpējušies par dažādām pašu gatavotām uzkodām, taču īpašs paldies mūsu piektās jubilejas tortes meistarei Airai no Zaubes pagasta. Torte bija ļoti garšīga! Mielojoties un runājoties vakara neoficiālā daļa iestiepās līdz diviem naktī, kuras laikā bija iespēja atbildēt uz dažādiem āķīgiem jautājumiem par „Nītaureņu” pieciem darbības gadiem, bija iespēja ielūkoties atmiņu video un foto arhīvos, kā arī ļauties spēļu burvībai.

Liels paldies visiem, kas bija ar mums šajā īpašajā dzimšanas dienā!

Nitaurenu_skola

Dina Ivanova, “Nītaureņu” projektu koordinatore

Mārtiņš Šteins, “Nītaureņu” vadītājs

31.01.2016

You may also like...