“Nītaureņi” iegūst titulu “Gada Brīvprātīgais 2015”!

DSC_0040

Sestdien, 5. decembrī, svinīgā ceremonijā tika godināti titula “Gada brīvprātīgais 2015” ieguvēji – brīvprātīgie no Amatas un Auces novada, Brocēniem, Burtnieku novada, Dagdas, Dobeles, Liepājas, Madonas un Rīgas.

No nevalstisko organizāciju vidus īpašu atzinību izpelnījās jauniešu organizācija “Nītaureņi” no Amatas novada Nītaures, kas veido aktīvu sabiedrisko ikdienu Nītaurē.

Kāpēc “Nītaureņi”: “Nītaureņu”  7 brīvprātīgo komanda ir maza un sirsnīga, kas kopīgi vienojusies veidot aktīvu sabiedrisko ikdienu Nītaurē, Amatas novadā un iespēju robežās arī citur Latvijā. Šis ir bijis piektais biedrības “Nītaureņi” izaugsmes gads. Lielākais “Nītaureņu” projekts šajā gadā ir “Nītaureņu skola – maziem un lieliem”. Vairāk nekā 50 notikumi un aktivitātes projekta ietvaros Nītaurē notikušas gandrīz ik nedēļu, ieguldot 1500 brīvprātīgā darba stundas, kopā iesaistot vairāk nekā 50 visa vecuma brīvprātīgos, sākot ar pašiem mazākajiem un beidzot ar 75 gadus vecu senioru. Daži no pieminēšanas vērtajiem notikumiem –  Nītaures hokeja laukuma būvēšana un atklāšana, iesaistot vairāk nekā 40 brīvprātīgos, tostarp uzņēmējus un bijušos nītauriešus, paaudžu spēles 2015, „Nītaureņu skolas ” radošās darbnīcas, dalība Jauniešu NVO festivālā Rīgā, dalība Lielajā talkā Nītaurē, trešās Donoru dienas 2015 organizēšana Nītaurē, „Nītaureņu skolas” radošās darbnīcas organizēšana Vērmanes dārzā festivāla „Svētki visām paaudzēm” ietvaros un dalība  XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Ieguldīts brīvprātīgais darbs un atbalsts nītaurietes Bertas Ilgas Marijas Ivanovas grāmatas “Mana Laborigēnija” izdošanā, otrās Putras pēcpusdienas organizēšanā un rudens velo izbrauciena organizēšanā apkārt Nītaurei. “Es kā organizācijas vadītājs augsti novērtēju aktīvo nītauriešu ieguldījumu un esmu pateicīgs par visām brīvprātīgajām darba stundām, kas veltītas “Nītaureņu skolai” un tās dalībniekiem”, saka tās vadītājs Mārtiņš Šteins.

“Nītaureņi” vadītājs Mārtiņš Šteins, 05.12.2015: “Patiesi cilvēcīga un sirsnīga Starptautiskā brīvprātīgo diena un gada brīvprātīgo godināšanas ceremonija “Gada Brīvprātīgais 2015”! Daudz emociju, daudz labu vārdu, patiess aizkustinājums. Neatlaidība, mērķtiecība, nesavtība, mīlestība, atbildība, spēja priecāties, spēja celties pēc kritieniem, prieks par iesaistīšanos un līdzdarbošanos, radošums, aizrautība, pacietība, godīgums, sirsnība, labsirdība un brīvprātības gars ir daļa no vērtībām, kas piemīt brīvprātīgajiem labos darbus darot. Un tad, kad šādi cilvēki pulcējas vienuviet un izveido organizācijas, tad šīs vērtības vairojas ģeometriskā progresijā. Jauniešu organizācijas “Nītaureņi” vārdā saku lielu paldies par novērtējumu, saņemot “Gada Brīvprātīgais 2015” Goda rakstu par aizrautību un jauniešiem draudzīgu brīvprātīgā darba organizēšanu vietējās kopienas labā! 
Lai gan apbalvojumam aizgāju pakaļ viens, ŠIS IR NOVĒRTĒJUMS VISIEM, kas šajos gandrīz 5 darbības gados ir savu roku pielikuši “Nītaureņu” ideju realizēšanā. Un īpašs paldies tieši pēdējā gada brīvprātīgajiem mūsu projektos “Nītaureņu skola” un “Nītaures hokeja laukums”! Es ar Jums patiesi lepojos! Paldies arī kolēģiem visā Latvijā, kas esat lielisks piemērs citiem, kas jau ir brīvprātīgie, vai tikai gatavojas par tādiem kļūt! Paldies apbalvojuma organizatoriem! Un sveicieni Jelgavai, kas 2016. gadā pildīs Latvijas Jaunatnes galvaspilsētas pienākumus!”

Video par “Nītaureņiem”:

Plašāka informācija par visiem apbalvojuma ieguvējiem:

Valmieras novada fonda mājaslapā: Paziņoti titula “Gada brīvprātīgais 2015” ieguvēji .

Foto no “Nītaureņu”, IZM un LJP fotogalerijām:

You may also like...