“Iedvesma nekur tālu nav jāmeklē” jeb kā “Nītaureņiem” gāja ekskursijā!

Jau vairāk kā gadu Nītaureņi realizē projektu “Nītaureņu skola – maziem un lieliem” pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstam. Un šī gada 23. novembra rītā kā mazi, tā lieli „Nītaureņu” aktīvisti un dalībnieki devās aizraujošā piedzīvojumā – ekskursijā – uz visiem labi pazīstamajām Cēsīm. Kā izrādījās, mēs nemaz tik labi nepazīstam sev tik ierastas vietas, ekskursijas laikā uzzinājām daudz jauna un sapratām, ka iedvesma nekur tālu nav jāmeklē. Pirmais ekskursijas pieturas punkts bija “Mazā Brīnumzeme”, kas pagaidām ierīkota Cēsu Pastariņa sākumskolas telpās. Uzzinājām, ka šis ir tikai ceļa sākums projekta autoriem, un tas, ko viņi ieplānojuši tuvākajos gados ir tik iespaidīgi, ka jau nevaram sagaidīt nākošo atkalredzēšanos. “Mazajā Brīnumzemē” uzzinājām, kā būvēt miniatūru pilsētiņu, kā atdzīvināt rotaļu mašīnas, cik ilgs laiks nepieciešams vienas sprīža lieluma mājiņas izbūvei un uzzinājām cik daudz citas interesantas tehniskas un praktiskas lietas ir mums apkārt ikdienā. Arī paši varējām apgūt maketa veidošanas principu pamatus, un mūsu kopīgi izveidotais makets līdz nākošā gada sākumam apskatāms Nītaures bibliotēkā

Nitaureni_Maza_Brinumzeme2

Tālāk devāmies pieredzes apmaiņā uz Cēsu bērnu un jauniešu centru “Spārni”, kas bija īsta atklājumu citadele! Bijušajās skolas telpās nu bērni un jaunieši var radoši izpausties teju visos iespējamos pulciņos, centrā darbojas šūšanas pulciņš, floristikas, keramikas un zīda apgleznošanas klases, centra apmeklētājiem ir iespēja veidot lidmodeļus un nodarboties ar citām tehniskām jaunradēm, tāpat darbojas balles deju studija, break & house deju studijas, ir iespēja apgūt bungu un ģitāras spēli mūzikas studijā, un vēl un vēl. Liels paldies mūsu iedvesmas gidei Ivetai Jermolājevai par iepazīstināšanu ar Cēsu bērnu un jauniešu ikdienas piedzīvojumiem. Apmeklējām arī Cēsu Jauniešu māju, kas ir vieta jauniešiem Cēsīs, kur pulcēties, lai kopīgi realizētu dažādas ieceres. Interesanti bija Ivetas stāsti par jauniešu pieredzes apmaiņas vizītēm Gruzijā un Palestīnā.

Nitaureni_un_Iveta_Jermolajeva

Tas, ko piedzīvojām “Zinātnes centrā Z(in)oo” nav dažos teikumos aprakstāms. Un to noteikti saprot visi, kas šo centru apmeklējuši. “Z(in)oo” varējām izzināt zinātnes pasauli, paspēlēties ar fizikas likumiem caur dažādām aktivitātēm, ļauties zināmu un nezināmu spēļu burvībai un uz savas ādas izbaudīt dažādu instalāciju sniegtās sajūtas.

Pa ceļam uz nākamo satikšanos ieturējām pašu „Nītaureņu” gatavotas pusdienas, iedzērām siltu tēju un dalījāmies pirmajos iespaidos. Paēduši un nedaudz atpūtušies bijām gatavi ekskursijas nopietnākajai daļai – tūkstošgades jauniešu lekcijai par ANO izvirzītajiem globālajiem mērķiem. Lekcijas laikā sadalījāmies grupās un iepazināmies ar globālajām problēmām, uzzinājām daudzus šokējošus faktus par nabadzību, badu, klimata pārmaiņām un citām problēmām. Un sapratām, ka arī pašiem, ne tikai pasaulei jācīnās ar dažādām lielām problēmām.

Ekskursijas noslēgumā devāmies apciemot mūsu pašu Amatas novada aktīvos cilvēkus Drabešu muižas “Amatu mājā”. Ļoti sirsnīgi mūs uzņēma Inese un Andris Rozes, pastāstot par unikālajām iespējām, ko piedāvā “Amatu māja”, sākot ar aušanas, ādas apstrādes, filcēšanas un mūzikas instrumentu gatavošanas nodarbībām, līdz pat tradicionālās kultūras pasaules iepazīšanu. Ja vēlies izgatavot kokli, basi, ģīgu vai kādu citu senās mūzikas instrumentu, sazinies ar “Amatu mājas” meistariem. Pie kliņģera un tējas tases aprunājāmies par dažādām aktualitātēm un secinājām, ka “Amatu māja” ir vieta, kur pilnveidoties, attīstīties un uzzināt daudz jauna. Mums ļoti patika! Noslēgumā Andra vadībā gatavojām pirmo Ziemassvētku dekoru „Nītaureņu skolas” telpām – puzuri, smalko rotājumu pabeigsim “Nītaureņu skolas” radošajās darbnīcās decembrī, kur ļausimies arī citām nodarbēm.

Paldies visiem pieredzes apmaiņas un iedvesmas ekskursijas dalībniekiem, un Borisa un Ināras Teterevu fondam par atbalstu!

Nitaureni_Amatu_maja

 

You may also like...